Köşe Yazıları

Zor Olan Hayat Değil, Zorlaştıran Biziz

Aslında Hayat zor diyenlere bakıyorum da neresi zor demekten kendi mi alamıyorum. Her defasında karşılarına geçerek ya şu hayatın nasıl zor olduğunu bana da bir açıkla diyorum. Adam aklını bozmuş geçim derdi diyor en başta sonra da devam ediyor. Evli olunca çocukta olunca daha zor diyor. Sonra anlıyorsun tabi işin içinde başka iş’te var hemen uzaklaşıyorum. Hayat zor diyenlere az sonra yeniden dönüş yapacağım.

Bu haftanın başından beri sağlık sorunlarıma adapte oldum. Haberleri maillerden aldım. Araştırma gibi bir lüksüm olmadı. Bu hafta da bayram telaşı var .

Eski bayramlarda olduğu gibi çocuklarımızı bayram şekeri toplamaya göndermeyeceğiz. Zaman değişti. Çocuklara zarar veren sapıklar arttı. Gözümüzün önünden ayırmama zamanı …

Farkında mısınız?

Eski bayramlarda çocuklar için mendiller hazırlanırdı. İçlerine lokum para konulur bu şekilde verilirdi. Hala bu adetlerimiz var mı? Çocuklar için ne hazırladık bu bayram?

Büyüklerimize çikolata ve Yalova geceleri kolonyası götürülürdü. Hala yapabiliyor muyuz? Nereden nereye geldik. Bırakın çikolata kolonya götürmeyi telefonla aramayı hatta ziyaret bile etmiyoruz. Bu bayramlarda bir çok değerimizi yitirdik .

Hayatta zor olan aslında biz ve bizim davranışlarımız. Düşünce tarzımız hep hazıra alıştırıldık. Şimdi bütçe sıkıntıda ne yapalım diyenleriniz var . Haklısınız bütçelerimizi bir türlü toparlayamıyoruz.

Eskiden yaptığımız bir çok etkinlikleri yapamıyoruz. Kendimizi bırakın ailemizi ve çevremizi mutlu edemiyoruz. Hayat değil biz zor insan olduk. Parayla alınmayan herkesi mutlu eden değerlerimizi unuttuk yada yapmadık.

Şimdi hata hayatın mı yoksa bizim mi ?

Bu bayram tebessümle karşılayın İlk ailenizden başlayın. Bırakın o tebessüm kahkahalara dönüşsün. Çocuklarınızın bayramlıklarını kirletmesine aldırmayın

Büyüklerinize giderken çikolata alamıyorsanız çay ve şeker götürün. En azından onlara bir katkı sağlamış olursunuz. Hayat karşındakini düşündükçe güzelleşir.

Tebessüm ettikçe sizde karşınızdaki de mutlu olursunuz.

Bu bayram kendinize de zaman ayırın. Ailenizle sahilde dolaşın . Çocuklarınızı parka götürün mesela parayla alınmayan eski bayramlarda olduğu gibi olsun . Aileniz ve çevrenize huzur verdikçe siz de mutlu olacaksınız emin olun .

Huzurlu mutlu hayırlı sağlıklı neşeli değerlerimizi unutmayacağımız bir bayram diliyorum size …. Dostlukla kalın …


Bunlarada Gözat

Bir Cevap Yazın :

%d blogcu bunu beğendi: