Güncel Yalova Yaşam

Ziyaret ve Bahar Gezisi

Yalova kent konseyi kadın meclisi Yalova belediyesinde göreve gelen müdürleri ziyaret ederek yeni çalışmalar hakkında istişarelerde bulundular.

Kadın meclisi başkanı Nurten Anıl ve üyeler Belediye seçimlerinden sonra görev alan, Terminal müdürü Timuçin Biçer, Mezarlık müdürü Mustafa Mürseloğlu ve Zabıta müdürü Volkan Dadaloğlu ile bir ara geldiler. Daha önce yaptıkları ve bundan sonra yapacakları çalışmalar hakkında etkin sohbetler gerçekleştirdiler.

Nurten Anıl ‘’ Müdürlerimiz Timuçin bey ve Mürsel bey ile yıllardır birçok projede bir araya gelerek oldukça güzel ve faydalı çalışmalarda bulunduk her ikisi de bulundukları mevkileri hak eden değerli arkadaşlarım. Hedefimizde olan daha birçok güzel çalışmalara yeni görev yerlerinde de devam edeceğiz.

Yalova’mıza kadın dostu terminal kazandırmak ilk hedefimiz.

Biz kadınlar terminalin bulunduğu yer açısından geç saatlerde kendimizi güvende hissedemiyoruz. Ayrıca terminaller kentin kimliğini yansıtır. Transit geçen yolcular veya şehre ilk gelenler için ilk izlenimler önemlidir. Yani bir ruhu olmalıdır ki transit yolcularda bile merak uyandırsın ve şehre turistlik ziyaretler de bulunsunlar. Terminalimiz kırsal bir yerin küçük bir yolcu aktarma yeri havasını yansıtmakta. Timuçin beyin çok değerli katkıları olacağına inanıyorum. Tıpkı kent müzesinde olduğu gibi bir köşe oluşturularak turistlik yerleri belirten mini bir Yalova oluşturulabilir diye düşünüyorum.  Müdür beyin hedefi sanatsal faaliyetlerinde yapılacağı vizyonu olan bir terminali kazandırmak. Biz kadın meclisi ve kadınlar olarak elimizden gelen katkıyı sunacağız. Uygulamaya başlatılan canlı müzik performansı için de kutluyorum.

Mezarlık müdürümüz Mürsel beyi gönüllü zabıtalar ile birlikte ziyaret ettik, yaptığı güzel çalışmaların mezarlığımızda da devam edeceğini biliyoruz. Yalova Mezarlığı gerçekten bakımlı belediye başkanımız Vefa Salman güzel ve duyarlı çalışmalar yaptı kendisine teşekkür ederiz. Müdürümüz ile de güvenli ziyaretler yapabileceğimize inancımız tamdır.

Ayrıca halef ve selef zabıta müdürlerimiz ile bir arada olmak oldukça güzel oldu. Şimdiye kadar zabıta müdürlüğü ile yaptığımız çalışmalar ve bundan sonra yapacağımız çalışmalar hakkında konuştuk. Volkan müdür yerel seçimler öncesinde gönüllü zabıtalık projesini Çınarcık ilçesinde de uygulama hedefleri olduğundan bahsetti. Yerel seçimlerin sonunda Yalova belediyesi zabıta müdürlüğü bünyesinde çalışmalara birlikte devam edeceğiz.’’

Anıl, ‘’Yeni görev yerlerinde olan üç değerli insan sayın müdürlerimiz Timuçin Biçer’e, Mürsel Mustafaoğlu’na ve Volkan Dadaloğlu’na başarılar dilerim.’’ Dedi.

Ziyaretlerin ardından geleneksel bahar gezisini gerçekleştiren kadın meclisi üyeleri Teşvikiye kent ormanında keyifli vakit geçirdiler.

Bunlarada Gözat

Bir Cevap Yazın :

%d blogcu bunu beğendi: