Güncel

Zabıta Pazar Denetimlerini Aralıksız Sürdürüyor

Yalova Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri vatandaşların gönül rahatlığıyla alışveriş yapmalarını sağlamak amacıyla Kapalı Pazar yerinde denetimlerini sıklaştırdı.

Zabıta Müdürlüğü ekiplerince pazarda yapılan denetimlerde, yaş sebze ve meyvelerin belirlenen etiketler ve fiyatlarla satılıp satılmadığına bakılıyor. Yer işgaliyesine uymayan esnaflara da uyarılarda bulunan ekipler, özellikle etiket konusunda yasal kuralların dışına çıkan, kural ihlali yapan pazarcı esnafına da cezai işlem uyguluyor. Yalova Belediyesi Zabıta Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, vatandaşların güvenilir yaş ve sebzeye ulaşmas ıiçin denetimlerin aralıksız devam edeceği belirtildi.

Zabıta, Yaya Kaldırımlarını İşgal Edenlere Geçit Vermiyor

Yalova Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, kaldırım işgalleri ile ilgili operasyonlarını sürdürüyor.

Yalova Belediyesi Zabıta Müdürlüğü tarafından geçtiğimiz hafta yapılan uygulamanın ardından işgale devam eden esnafların kapı önlerinde bulundurdukları reklam tabelaları,saksılar, bayrak, flamalar ve duba gibi vatandaşların rahat yürümesini engelleyecek tüm malzemeler toplandı. Ayrıca kapı önlerine esnaflar tarafından koyulan masa ve sandalyeler için ise gerekli uyarılar yapıldı. Sürekli uyarılan ve tüm uyarılara rağmen kaldırım işgaline devam edilen caddelerde aralıksız olarak operasyonların devam edeceği belirtildi.

Bunlarada Gözat

Bir Cevap Yazın :

%d blogcu bunu beğendi: