Güncel

‘Yunus’umun Kalbi Helikopter İle Geldi’

Aslen Yalova Üvezpinar köyünden olan ve Kartal’da ikamet eden ve kalp hastası olup nakil bekleyen 18 yaşındaki Yunus Arcan için sevinçli haber dün gece sabaha karşı geldi.Acilen kalp nakli bekleyen Arcan bu sabah Kartal Koşuyolu hastanesinde nakil ameliyatına alındı.

Düne kadar hem kalp, hemde Yapay kalp bekleyen anne Gülsen Arcan’a doktorlar yapay kalbin uymayacağı haberini verince tüm aile bir daha yıkıldı.Aradan birkaç saat geçmişti ki Kartal Koşuyolu hastanesinden mucize bir haber geldi.

Bursa da bir trafik kazasında hayatını kaybeden kişinin bağışlanan kalbi Muhammed Yunus Arcan’a uyduğu ve hastanın nakile hazırlandığı haberi verildi.Bursa’ya giden sağlık ekibi tarafından bağışlanan kalp, Sağlık Bakanlığını tahsis ettiği ambulans helikopterle Kartal Koşu Yolu hastanesine getirildi.

Tüm aile Kartal Koşu yolu hastanesine koşarak giden aile fertlerinin piste bir umutla koşarken sevinç göz yaşları ve umut sözleri sosyal medyada izlenme rekorları kırdı.Görüntülerde annenin sevinç göz yaşları ve,”Yunus’umun kalbi…Helikopterle getirdiler…Amanın…Ah yavrum.Annem benim.annem ,yavrum benim…oğluma kalp getirdiler” sözleri izleyenleri göz yaşlarına boğdu.
Bir mucize oldu diyen anne Gülsen Arcan,” Bir seneden beri bu rahatsızlıkla uğraşıyoruz.Temmuz ayından beri hastanedeyiz.Ağır bir kalp hastası ve acil kalp nakli gerektiğini öğrenince yıkıldık.

Ülkemizde bağışlar az oluyor.Yapay kalp takılabileceğini öğrendik.Tam bunu beklerken dün yapay kalbin Yunus’a uymayacağını öğrendik.Bir kez daha yıkıldık.Çaresiz kaldık.Sabaha karşı büyük bir mucize gerçekleşti.Hastaneden bizi aradılar ve uygun bir kalp bağışı olduğunu ve Yunusu ameliyata hazırladıkları haberini aldık. Allah hiç bir anneye,babaya evlat acısı vermesin.Doktorlardan,Hastane personellerinden,milletvekillerimizden Allah razı olsun. Hep yanımızda oldular.Devleti hep yanımızda hissettik. Bize bu nakli şuanda gerçekleştiren Prof Dr.Mehmet Kaan Kırali ve ekibine çok minnettarız.Evladımın hayata dönmesini sağlayan bağışçılarımızdan Allah razı olsun.Hayatını kaybeden bu insanımıza Allah’tan rahmet dileriz. şuan ameliyatta herkesin duasını bekliyoruz… ” dedi.

Bunlarada Gözat

Bir Cevap Yazın :

%d blogcu bunu beğendi: