Güncel

YETER Kİ SİZ EVİNİZDE KALIN, BİZ SİZE GELİRİZ

Yalova Emniyet Müdürlüğü ekipleri  virüsüne kapılacak korkusu ile sokağa çıkmazken vefakar Yalova polisi ,bir yandan güvenlik görevlerini yerine getirirken, bir yandan da halkının ayağına giderek hem maaşları hem de eczaneden ilaç almak gibi görevleri yerine getiriyor.
Alınan bilgiye göre bugüne kadar Yalova İl ve İlçe Merkezlerinde 15 gün de 2802 kişiye ikametlerine,maaşları ve tahsis edilen para yardımı polis tarafından götürüldü.

İŞ SIKI TUTULUYOR

Birçok ülkede olduğu gibi ülkemizde de insan hayatı açısından son derece tehlikeli olan yeni tip Coranavirüs (Covid-19) salgınının önlenmesi ve kamu sağlığının tesis edilebilmesi amacı ile Cumhurbaşkanlığı ve İçişleri Bakanlığı tarafından kademeli olarak alınan kararlar ve verilen talimatlar doğrultusunda gerekli tedbirler Yalova Valiliğince uygulanmakta.
Bu çerçevede,halkın açık ve kamusal alanlar ile Pazar, market vb. toplu alanlarda zaruret olmadıkça bulunmamaları, bu yerlerde iken sosyal mesafe kuralı ile maske takma zorunluluğu öncelikli olmak üzere belirlenen tüm kurallara riayet etmeleri sağlanıyor.
Halkın belirlenen kurallara uymaları hususunda yüz yüze ve ekip araçlarımızdan anons sistemi ile düzenli olarak uyarılarak salgının önlenmesi amacı ile farkındalık oluşması sağlanmakta, açık alanlara çıkmaları kısıtlanan 65 yaş üstü ve 20 yaş altı vatandaşlarımızın gerekli denetimleri aralıksız sürdürülmekte.

ALO 155

Yaşanan süreçte ikametlerinde bulunmaları zorunlu olan vatandaşlarımız tarafından 155 ihbar hattına bugüne kadar 978 yardım talebinde bulunulmuş ve temel ihtiyaç malzemelerinin temini, banka, eczane vb. sosyal ihtiyaçlarını içeren taleplerin tamamı karşılandı..
Ayrıca 25.03.2020 ile 04.04.2020 tarihleri arası Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığınca yürütülen Ekonomik İstikrar ve Kalkınma Paketi çerçevesinde belirlenen ödemeler, devlet ve özel bankaların maaş ödemeleri dâhil olmak üzere Yalova İl ve İlçe Merkezlerinde toplam 2802 kişiye yaşamış oldukları ikametlerine ulaşılarak maaşlarını ve tahsis edilen para yardımı ödemelerini almaları sağlandı.

Video: https://youtu.be/d-KkhLFtmbg

Bunlarada Gözat

Bir Cevap Yazın :

%d blogcu bunu beğendi: