Güncel Yalova

Yasak Aşk Cinayetine 25 Yıl

Yalova’da yasak aşk yaşadığı kuzeninin kocasını öldürdüğü iddia edilen sanık 25 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

2010 yılında Çınarcık ilçesinde, Şener Adalı’nın ölümüyle ilgili süren davanın son duruşması yapıldı. Ölen Şener Adalı’nın eşi Hanım Adalı katılmazken amcasının oğlu Özkan Yurt duruşmada hazır bulundu. Diğer sanık Hanım Adalı’nın amcasının damadı Engin Efe ise duruşmaya Bursa H Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’nda SEGBİS ile katıldı.

Cumhuriyet savcısı mütalaasında Özkan Yurt’un kasten öldürmesi sebebiyle müebbet hapis cezasına çarptırılması, diğer sanıklar Hanım Adalı ve Engin Efe ile ilgili kesin ve inandırıcı delil bulunmaması nedeniyle beraatları istendi.

Tutuklu sanık Özkan Yurt suçsuz olduğunu ve beraatını talep etti. Mahkeme heyeti, Yurt’a kasten öldürme suçundan müebbet hapis cezası verdi. Ceza iyi hal indirimden 25 yıla düşürüldü.

Mahkeme, sanıklar Hanım Adalı ve Engin Efe hakkında beraat kararı verdiğini açıkladı.Şener Adalı, 19 Aralık 2010 tarihinden sonra kayıplara karıştı. Daha sonra yapılan aramalarda Adalı’nın cesedi 1 yıl sonra ormanlık alanda bulundu. Olayın ardından Şener Adalı’nın eşinin amcasının oğlu Özkan Yurt tutuklanmış, Hanım Adalı ve onun amcasının damadı ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Cinayetin, Hanım Adalı ile kuzeni Özkan Yurt arasındaki ilişkinin, Şener Adalı tarafından öğrenilmesi üzerine çıktığı iddia edildi.

NE OLMUŞTU

Çınarçık’a bağlı Şenköy yaylasında oturan 31 yaşındaki Hanım ve 30 yaşındaki Şener Adalı çiftinin 6 aylık oğulları Mert Emre ateşlendi. Baba, çocuğunu kucağına alıp, doktora götürmek için yola çıktı. Ancak aşırı yağış nedeniyle Kara Dere’nin suyu yükselmiş ve köprü yıkılmıştı. Şener Adalı, ağaçlardan yapılmış köprüyü kullanarak karşıya geçmek istedi. Ancak Adalı’nın bastığı ağaç kırılınca bebeğiyle birlikte suya düştü. Sel sularının 2 kilometre sürüklediği Mert Emre bebek yaşamını yitirdi. Uzun süre oğlunu kurtarmaya çalışan baba ise bir ağaca tutunarak hayatta kaldı. Bu olaydan dolayı eşini suçlayan Hanım Adalı bir süre sonra 5 yaşındaki kızı D.’yi bırakıp, Ortaburun köyünde yaşayan ailesinin yanına döndü. Hanım Adalı, eşinin kendisini dövdüğünü ve alkol almaya başladığını ileri sürerek boşanma davası da açtı. İddiaya göre Şener Adalı birkaç kez Hanım Adalı’nın yanına giderek, eve dönmesini istedi. Ancak genç kadın bunu reddetti. 11 ay önce Şener Adalı ortadan kayboldu. Genç adam ile evini terk eden eşi ve ailesi arasında para kavgası yaşandığı ortaya çıktı. Hanım Adalı, eşinin her gün oğlunun öldüğü yere gittiğini ve burada intihar etmiş olabileceğini söyledi.

CESEDİ KÖPEK BULDU

Olayı soruşturan güvenlik güçleri önceki gece Hanım Adalı’yı gözaltına aldı. Genç kadın kocasını, gönül ilişkisi yaşadığı amcasının oğlu ile birlikte öldürdüklerini söyledi. Hanım Adalı’nın, jandarmaya verdiği ifadede; amcasının oğlu Özkan Yurt (33) ile gönül ilişkisi olduğunu belirterek, “Şener eve dönmem için bana baskı yapıyordu. Özkan ile birlikte kaldığım yörük çadırına geldi. Burada tartışma çıktı. Özkan, silahla Şener’i öldürdü. Cesedi parçalara ayırıp, çuvala koyduktan sonra ormana gömdük” dediği öğrenildi. Kadının ifadesi üzerine Özkan Yurt ile cinayete karıştığı iddia edilen amcası Süleyman Yurt (60) ve Süleyman Yurt’un damadı Engin Efe (39) gözaltına alındı. Eğitimli bir polis köpeğinin yardımıyla Hanım Adalı’nın tarif ettiği bölgede Şener Adalı’nın parçalara ayrılmış cesedi toprağa gömülü olarak bulundu.

Bunlarada Gözat

Bir Cevap Yazın :

%d blogcu bunu beğendi: