Güncel

YARDIMLARI AFAD BÖLGEYE ULAŞTIRACAK

Elazığ ve Malatya’da yaşanan depremden etkilenen depremzedelere Yalova’dan ulaştırılacak olan yardımları bölgeye AFAD Yalova İl Müdürlüğü götürecek. AFAD İl Müdürü Aziz Aksoy vatandaşların, kurum ve kuruluşların yapacakları yardımlarla ilgili olarak kendileri ile irtibata geçmelerini istedi.

Cumhurbaşkanlığı, Elazığ ve Malatya illerini etkileyen depremde zarar gören vatandaşlara ulaştırılacak olan yardımların koordinasyon ve ulaşımının illerdeki AFAD Müdürlüklerince yapılmasına karar verdi. Bu kapsamda konuyla ilgili bir açıklama yapan AFAD Yalova İl Müdürü Aziz Aksoy, “Elazığ ve Malatya’yı etkileyen deprem sonrası vatandaşlarımızın depremzedelere yardım ulaştırmak amacıyla yoğun ilgi ve talepleri bulunmaktadır. Cumhurbaşkanlığımız tarafından vatandaşlarımızın yapacağı yardımların AFAD Başkanlığınca koordine edilmesi uygun görüldüğünden Elazığ’a yapılması istenen ayni yardımlar için; Yalova AFAD bünyesinde Elazığ Yardım Komisyonu oluşturulmuştur.

Yardım etmek isteyen kişi, kurum, kuruluş ve sivil toplum kuruluşlarının daha önce kullanılmamış olmak kaydıyla; ısıtıcı, giyecek ve kuru gıdaları için Yalova AFAD ile iletişime geçmeleri gerekmektedir.

İlçelerimizde ise yardım koordinasyonunu kaymakamlıklar gerçekleştirmektedir. AFAD tarafından yapılmayan hiçbir açıklamaya itibar edilmemeli, doğru bilgi için resmi kaynaklar takip edilmelidir.

Yalova AFAD ile irtibata girmek isteyen vatandaşlar kurumun (0226) 812 10 00 nolu telefon, (0226) 812 13 10 nolu Faks ve yalovamdr@afad.gov.tr elektronik posta adreslerinden faydalanabilirler” dedi.

Bunlarada Gözat

Bir Cevap Yazın :

%d blogcu bunu beğendi: