Erkek Güncel Kadın Köşe Yazıları Siyaset Yalova Yaşam

Yalova’ya Yeni Bir Nefes

Yine yeniden yazılarıma bir nefes getirebilmek amacı ile sizler ve Yalova için haber içerikli bir platforma başlama kararı aldık.
Yepyeni içeriklerle sizin beğenisine sunuyoruz. İşçi ve emekçi bayramını seçtik. Başlangıç tarihimizde biz çalışan basın için de önemli bir tarih olsun istedik. Bu zamanda çalışıp para bile alamayan basın arkadaşlarımıza da selam olsun.

Bugünler de Yalova hayli sıcak yaz hızlı bir giriş yaptı. Sıcak hava coşkusu biz insanlar dahilinde tüm canlıları etkiledi. Her gün sizlere haberi anında hazırlamak ve doğru bir şekilde sunma yolumuza devam ediyoruz.
Bu platform site bize değil size sizin için hazırlandı. Sayfada açılan gereksiz reklamlar ve pop up sayfalar olmadan sürekli yeni linklere tıklama gereği duymadan amacı haber okumak olan kullanıcılara haberi en doğru ve sade şekilde vermeyi amaçlayan bir platform olması için uğraşıyoruz.

Yalova Press; Araştırma, haber ve tartışma platformudur.
Yerel medyanın aşırı taraflı veya aşırı eleştirel tutumuna karşı oluşturulan bu web sitesi benim kontrolümde tam anlamıyla bağımsız olarak yayınını sürdürecektir.

Kadromuzda çalışan ekibimiz ve sizin ile birlikte güzel projelere de imza atacağımız günleri iple çekiyoruz. Sitemizde yenilikler hiç bitmeyecek. Kadromuzda medyadan ve basından tanıdığınız gazeteci arkadaşlarımız da olacaktır.

Yalova’ya yeni bir ses soluk getireceğiz. İşimiz doğru haber ve size doğrudan ulaşmaktır.
Yalova’nın birliğe desteğe ihtiyacı olduğuna karar verdik. Bizler Dijital ve basım gazetecileri olarak yeniliklere açık ve kendi özel hayatımızda her anımızı birlikte geçiren muhabir arkadaşlarımla en azından böyle bir platforma imza atmak istedik.

Yerel basın her zaman sizin yanınızda her anınızda tek tıkla şimdi size daha yakın olacağız. Tartışma platformlarımızda en azından sessinizi duyurma imkânınız daha fazla olacaktır.
Hayata bir adım daha birlikte atalım dedik. Sizlerin de destekleriyle projelerimiz haberlerimiz röportajlarımız hatta canlı yayınlarımız ile sizlerle bu engebeli yollardan birlikte geçmeyi istiyoruz.
*Öyle bir söz yazarsın ki bütün hayatı anlatır, öyle bir hayat yaşarsın ki; bütün sözler anlamsız kalır.
*Hayatın değerini bilin. (Goethe)
*Hiç bir canlı kalıcı değildir bu hayat da . Hayat, uzun bir insanlık dersidir. Bаrriе
*Mаddi hаyаt muvаzеnеyе, manevi hayat doğruluğa dayanır. (Victor Hugo)
*PENCERE:
Genç bir çift, yeni bir mahalledeki yeni evlerine taşınmışlar. Sabah kahvaltı yaparlarken, komsu da çamaşırları asıyormuş. Kadın kocasına ‘ Bak, çamaşırları yeterince temiz değil, çamaşır yıkamayı bilmiyor, belki de doğru sabunu kullanmıyor.’ demiş. Kocası ona bakmış, hiçbir şey söylememiş, kahvaltısına devam etmiş.
Kadın, komsusunun çamaşır astığını gördüğü her sabah ayni yorumu yapmaya devam etmiş.

Bir ay kadar sonra, bir sabah, komsusunun çamaşırlarının tertemiz olduğunu gören kadın çok sasırmış ‘Bak’ demiş kocasına ‘ Çamaşır yıkamayı öğrendi sonunda, merak ediyorum, kim öğretti acaba ?’
‘Ben bu sabah biraz erken kalkıp penceremizi sildim’ diye cevap vermiş kocası.
Hayatta da böyle değil midir?
Başkalarını izlerken gördüklerimiz, baktığımız pencerenin ne kadar temiz olduğuna bağlıdır. Birini eleştirmeden ve hemen yargılamadan önce zihin durumumuza bakmak ve ‘iyi’ olanı görmeye Hazır olup olmadığımız fark etmek güzel bir fikir olabilir…
Pencerelerimizi temiz tutabilmek dileğiyle.

Bunlarada Gözat

Bir Cevap Yazın :

%d blogcu bunu beğendi: