Güncel

Yalova’nın Tek ve En Kapsamlı Festivali Yapıldı

Bu yıl 5. kez düzenlenen festival, 6 Ekim Pazar günü 13-17,00 arası MERTUR HOTEL’de gerçekleştirildi.

Festivalin çıkış noktası ve amaçları hakkında bilgiler veren Makbule Budak Çalışkan, “Doğada Sevgiye Engel Yok ,Şenlik Var isimli Engelsiz festivali 5.nci kez düzenlendi. Her geçen gün daha da büyüyerek, daha fazla kitleye eriştiğimiz festival gerek ilimizde gerekse il dışından gelen birçok katılımcıdan büyük ilgi gördü.

İlk projelerimden biri 2013 yılında valiliğin desteği ile gerçekleştirdiğim, aile ve engelliler haftasında panayır olmuştu. Bunu geliştirerek, nasıl daha fazla aileye ve çocuklarımıza ulaşırım diye düşündüm ve doğada festival düzenleme fikri en güzel farkındalık festivali olacağı düşündüm.2015 yılında ilkini gerçekleştirdiğim festival,ailelerimizin yoğun ilgisini görünce ve devamını talep etmeleri beni umutlandırdı. İlimizde birçok farklı ve güzel festival düzenleniyor fakat bizim festivalimizin en büyük özelliği, çocuk, genç yaşlı, kadın erkek demeden her yaştan herkesin katıldığı bir festival olması. Bu yıl festivalimiz Serabral Palsi gününde olmasi bugünün farkındalığına dikkat çekmek ve bunun için bilinç oluşturma adına isabetli bir gün oldu. Yeşil giyinerek veya yeşil kurdele takarak bizde bilmeyenlere anlatma fırsatı bulduk. Kızım Bengisu Serabral Palsi tanısı konmuş özel bir çocuk, o ve onun gibi olan tüm çocuklarımızın ve gençlerimizin adına bizler farkındayız dedik.

Bireysel olarak düzenlediğim festivalimizi her yıldestekleyen gönüllülerin yanısıra yeni gönüllü destekçilerimizde ekleniyor. Beş yıldır degismeyen sponsorlarımız tüm konuklarımıza yemek ve ulaşımdestegi veren Çiftlikköy belediye Başkanı sayın Ali Murat Silpagar’a , okullarında hizmet alan çocuklarımız ve ailelerini evlerinden alarak alanagetiren Gerçek Dünya özel eğitim ve rehabilitasyon merkezi müdürü sayın Ebrar Atakt’a ,Fark özel eğitim ve rehabilitasyon merkezi müdürü sayın Hüseyin Özdemir’e , programı benim kadar sahiplenen,heyecanla koşturan Bahçeşehir Kolejinin öğrenci ,öğretmen ve idarecilerine, bizlere kapılarını açandoğanın kalbinde bir mekan olan Mer-tur Hotel sahibi sayın Bülent Akdemir’e , Yalova Çiftlikköy kafkas derneği başkanı sayın Murat Erdoğan’a ,Çınarcık Turizm derneği başkanı sayın M.NaciSoyer’e , Yalova’nın sevilen halk müziği sanatçı sısayın Bayram Ali Ugip’e , Kocaeli’den gelerek programızda yer alan Güven müzik Akademisi vegeleceğin sesi müzik grubuna, Çiftlikköy Gençlik Merkezine ve müdürü Mehmet Şahinal, uzak yakın demeden il dışından ve Yalova’mızdan katılan tüm ailelerimize gençlerimize çok teşekkür ediyorum. Bir anne olarak farkındalık yaratmak adına çıktığım bu yolda bana inanan ve destekleyen tüm kurum,kuruluş, ve aileme sunuyorum. ” dedi.

Bunlarada Gözat

Bir Cevap Yazın :

%d blogcu bunu beğendi: