Güncel Spor

Yalovalı Sporcularımızın Tarihi Başarısı

12-16 Haziran tarihleri arasında Kuzey Makedonya’nın başkenti Üsküp’te düzenlenen 2019 Balkan Gençler Masa Tenisi Şampiyonasında Türkiye, altın, gümüş ve bronz olmak üzere toplam 12 madalya kazandı. Yalova Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü başarılı oyuncusu Ece Haraç kazandığı 3 altın madalya ile Üsküp’te ülkemizi temsil ederek, büyük bir başarıya imza attı.

Genç Kadın Milli Takımı Romanyayı 3-1 yenerek Balkan Şampiyonu olurken, Yıldız Kız ve Erkek Milli takımları Balkan ikincisi, Genç Erkek Milli Takımı ise Balkan üçüncüsü oldu. Ece Haraç altın madalya kazanırken, Yücel Ocak ve Ekin Bahtiyar Toprak 2’şer bronz madalya,Emir Baha Sönmez ise 1 bronz madalya alarak göğsümüzü kabarttı.

Ülkemizi temsil eden milli sporcularımız, ferdi müsabakalarda; 3 altın, 2 gümüş ve 3 bronz olmak üzere toplam 8 madalya aldılar.

Masa Tenisi Oyuncuları Başarılarına Bir Yenisini Ekledi

“Yalova’mızın adını tüm dünyaya duyuran ve art arda başarılarla göğsümüzü bir kez daha kabartan gençlerimizi kutluyorum” diyen Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman; “Kulübümüz oyuncuları Ece Haraç, Yücel Ocak, Ekin Bahtiyar Toprak ve Emir Baha Sönmez’in üstün başarısı bizi oldukça gururlandırdı. Sporcularımızın aldıkları altın ve bronz madalyalar Yalova’mızın adını tüm dünyaya bir kez daha duyurmuş oldu. Emeklerinden dolayı başta sporcularımız olmak üzere antrenörlerimizi yürekten kutluyorum” dedi.

Bunlarada Gözat

Bir Cevap Yazın :

%d blogcu bunu beğendi: