Spor

Yalovalı Kızlarımız Avrupa İkincisi Oldu

7-16 Temmuz tarihleri arasında Çekya Ostrava şehrinde düzenlenen 62 Avrupa Gençler Masa Tenisi Şampiyonası sona erdi. 62 Avrupa Gençler Masa Tenisi Şampiyonası’nda gençler çift bayanlarda; Yalova Gençlik ve Spor Kulübü ve aynı zamanda milli takım oyuncularımız Ece Haraç ve partneri Özge Yılmaz finalde Rus ekibe yenilerek Avrupa 2.si oldu.

Final maçında Kazantseva/Tailakova çiftine 3-0 mağlup olan millilerimiz gümüş madalyanın sahibi oldu. Haraç ve Yılmaz gümüş madalyalarını Çekya Masa Tenisi Federasyonu Başkanı Zbynek Spacek elinden aldı.

Başkan Salman, “Azim ve Gayret Başarıyı Devamında Getiriyor”

“Masa tenisi tarihinde bir ilki yaşatan Yalova Belediye Gençlik ve Spor Kulübü sporcularımız ıve aynı zamanda millilerimizin göstermiş olduğu performanstan dolayı kutluyorum” diyen Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman; “Masa tenisi sporcularımızın art arda göstermiş oldukları azim, gayret ve başarı tüm Dünya’ya örnek olmuştur. Bizlere bu gururu yaşatarak göğsümüzü kabartan kızlarımız Ece Haraç ve Özge Yılmaz’a ne kadar teşekkür etsek az.Ülkemize 4 Avrupa madalyalarını kazandıran sporcularımızı ve teknik ekibi kutluyor,ülkemize böyle bir gurur yaşattıkları için tebrik ediyor, hayatlarında başarılar diliyorum” dedi.

Bunlarada Gözat

Bir Cevap Yazın :

%d blogcu bunu beğendi: