Güncel

YALOVA’DAN ELAZIĞ’A DESTEK YAĞIYOR

Elazığ merkezli yaşanan deprem sonrasında Yalova Belediyesi tarafından başlatılan kampanyaya vatandaşlardan verilen destek çığ gibi büyüyor. Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, bir açıklama yaparak depremzede yurttaşlarımıza ulaştırılmak üzere başlatılan kampanyaya destek verenlere teşekkür etti.

Başkan Salman, Yalova Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü binasına gelerek yapılan yardımlarla ilgili Yalova Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürü Zeynep Arslan’dan bilgiler aldı. Ardından açıklamada bulunan Başkan Salman şu ifadelere yer verdi;

“Depremi en iyi bilen, en iyi yaşayan kentlerden biri olan Yalova, Elazığ’da dün akşam saatlerde gerçekleşen 6.8 şiddetindeki depremin ardından doğaçlama ile organize olmaya başladı. Şahsıma gerek sosyal medyadan gerekse telefonla yoğun bir akış başladı. Bunun üzerine belediyemizin kadın aile müdürlüğünü hemen harekete geçirdik. Arkada da görüldüğü gibi sabahın erken saatlerinden itibaren Yalovalılar, ellerindeki deprem bölgesinde yaşadığımız için, bildiğimiz için acil ne lazımsa onları bize getirmeye başladılar. Burada toplanıyor. Toplanmaya da gün içerisinde devam edecek. Şu anda hala daha enkazdan insanlar çıkarılıyor. Ben öncelikle gerek Elazığ’da gerek Malatya’da depremde hayatını kaybetmiş tüm yurttaşlarımıza Allah gani gani rahmet eylesin diyorum. Allah bir daha göstermesin demek istiyorum. Yaralılara da acil şifalar diliyorum. İnşallah enkazda ne kadar insan varsa hepsi canlı olarak kurtarılır. Yalova’dan da destek vermek isteyen tüm hemşehrilerime sesleniyorum; hemen İDO’nun karşısında yer alan Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü ek hizmet binasında görevli arkadaşlarımız hafta sonu akşam 20.00’ye kadar vePazartesi günü de yardımları toplamak için burada olacak. Tekrar tekrar tüm Türkiye’ye başta Elazığ ve Malatya olmak üzere geçmiş olsun diyorum. Ama deprem gerçeği bunu biliyoruz,hazırlıklı olmak zorundayız.”

Bunlarada Gözat

Bir Cevap Yazın :

%d blogcu bunu beğendi: