Güncel

YALOVA’DA KOTA DOLDU YER YOK

Yalova’da artık Suriyeli mültecilerin oturma izinleri yenilenmeyecek ve yeni Suriyeli mültecilere oturma izni verilmeyeceği öğrenildi.Halen Yalova’da resmi kayıtlara göre 3640 Suriyeli mülteci bulunmakta.Bu sayının haricinde ise çok sayıda Türk vatandaşlığına geçmiş Suriyeli bulunuyor.

Yalova Ak Partiden yapılan konu ile ilgili yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi “Yalova’mız turizm kapsamında yerli yabancı turistlere geçmişten bugüne ev sahipliği yapmaktadır.
Hükümetimizin son yıllarda yapmış olduğu ulaşım hamleleriyle şehrimiz ulaşabilirlik noktasında cazibesini her geçen gün arttırmaktadır.

Bu minvalde şehrimizin mevcut nüfusu, sezonluk yerleşim ve misafir kat sayısı göze alındığında oturma izni talep eden ve mevcut oturum alan Suriye’li mülteciler için il başkanımız Muğlim Bağatar, milletvekillerimiz Ahmet Büyükgümüş ve Meliha Akyol tarafından İçişleri Bakanlığı ve İl Göç İdaresi Müdürlüğü ile yapılan çalışmalar sonucunda “İlk kayıt Oturum İzni” Yalova’da kapatılmıştır.


Şehrimizde yaşayan mülteci sayısın artık üzerine çıkılmayacağı ve zamanla azalmaya başlayacağı değerlendirilmektedir.” dedi.
oturma izni talep eden ve mevcut oturum alan Suriye’li mülteciler için İl Başkanımız Muğlim Bağatar Milletvekillerimiz Ahmet Büyükgümüş ve Meliha Akyol Tarafından İçişleri Bakanlığı ve İl Göç idaresi müdürlüğü ile Yapılan Çalışmalar sonucunda ilk kayıt Oturum izni Yalova’da kapatılmıştır Şehrimizde Yaşayan mülteci sayısın artık üzerine çıkılmayacağı ve zamanla azalmaya başlayacağı değerlendirilmektedir.Kamuoyuna saygıyla duyurulur.


Bir müddet önce Yalova İl Emniyet Müdürlüğü Yabancılar Şubesi ve Yalova Belediyesi Zabıta Müdürlüğünün ortaklaşa yürüttükleri çalışmalar sonrasında Yalova’da yaşamakta olan yabancıların uyrukları ve sayıları belli oldu.

Ağustos ayı sonu itibariyle Yalova’da , 417 kişi Turizm amaçlı konaklama yapan yabancı uyruklu, 63 kişi Çeçen uyruklu, 17 Kişi Çin Uyruklu, 13 Kişi Ahıska uyruklu, 9 Kişi Afgan uyruklu, 222 Yabancı Uyruklu kişinin de Yalova’da evlenerek ikamet ettiği belirtildi. TÜİK verilerine göre Yalova’da 13 bin 160 toplam yabancı yaşıyor..

Bunlarada Gözat

Bir Cevap Yazın :

%d blogcu bunu beğendi: