Güncel

Yalova’da Cumhuriyet Bayramı Coşkuyla Kutlandı

29 Ekim Cumhuriyet Bayramının 96. Yıl kutlamaları 15 Temmuz Demokrası ve Cumhuriyet meydanında protokolün çelenk koyması ile başladı.

15 Temmuz Demokrası ve Cumhuriyet meydanındaki törene Yalova Valisi Muammer Erol, Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, Yalova Ak Parti İl Başkanı Muğlim Hağatar, Yalova Cumhuriyet Halk Partisi İlk başkanı Nur Koçak,Yalova İl Meclis Başkanı Hasan Soygüzel ,Yalova Ak Parti Millet Vekili Ahmet Büyükgümüş,Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekili Özcan Özel ve bir çok protokol üyesi katıldılar.

Yalova Valisi Muammer Erol’un konuşmasının ardından halk oyunları gösterisiyle Meydandaki tören bitmiş oldu. Cumhuriyetimizin 96. yıldönümünde Yalova’ya gelen TCG Tufan Gemisi’ni Vali Muammer Erol ve Belediye Başkanı Vefa salman gezdikten sonra ziyaret halk’a da açıldı. Daha sonra protokol Kent müzesinde bulunan Cumhuriyet resim sergisini gezdi.

Saatler 17.00’yi gösterdiğinde Cumhuriyet Meydanı’nda Yalova Üniversitesi Gençlik Kulübü tarafından  verilen konser ile coşku devam etti.

18.30’da her yıl yapılan Cumhuriyet yürüyüşünde Yalova İnsan seline dönüştü. Ellerinde bayraklarla yürüyen Yalova halkına apartman sakinleri de pencerelerinden ellerinde bayraklarla coşkuyla katılım sağladılar.

Halk Yalova Yürüyüş Güzergahında yürüyüşün ardından Kent meydanında yürüyüş son bulduktan sonra Havai fişek gösterisi yapıldı

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlamaları RDKM’de yapılan Nevbahar Cumhuriyet Konseri ile son buldu.

Bunlarada Gözat

Bir Cevap Yazın :

%d blogcu bunu beğendi: