Sağlık

Yalova’da Bir İlk

Alanında başarılı çalışmaları olan Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanı Opr. Dr. Oğuz ÖZEL , 72 yaşındaki Erkek hasta Osman Uzun’a gerçekleştirdiği başarılı bir operasyonla sağlığına kavuşturdu. Opr.Dr. Oğuz Özel yapılan tedaviler hakkında açıklamalarda bulundu.

Tedavi edilebilir Demans (Normal basınçlı)

72 yaşındaki Erkek hastamız Osman Uzun, hastanemize yürüme bozukluğu, idrar kaçırma ve Demans (Bunama) şikayeti ile gelmiştir. Hastaya yapılan tetkiklerinde Normal Basınçlı Hidrosefali tanısı konuldu. Hastaya bu şikayetlerinin düzelebileceği (özellikle Demans’ının)bilgisi verildi ve hasta yakınları bu konuda bilinçlendirildi. Hasta yakınları, daha önce başka kurumlarda yapılan tetkikler sonucunda Osman Uzun’a Alzemair tanısı konulduğunu ve kesinlikle bu rahatsızlığının tedavisinin olmadığı söylendiğini iletti.Normal Basınçlı Demans tedavi edilebilir bir hastalıktır. Ancak hastadan, tedavi yönteminin uygunluğunu belirlemek amacıyla belinden BOS sıvısı alınmaktadır. Hastamızdan alınan BOSsıvısı sonucunda hastanın yürümesi, idrar kaçırması ve Demansı takip edildi ve düzeldiği görüldü. Alınan BOS sıvısından tedavi yönünde olumlu sonuç alınmasıyla hastaya Şant takıldı.Hastamız şimdi yürüyor, idrar kaçırması yok ve Demans’ı düzeldi. Genel durumu iyi olan hastamız taburcu edildi. Opr.Dr. Oğuz Özel ,tedavi edilebilir tek Demans türü olan Normal Basınçlı Hidrosefali, gözden kaçan bir hastalık olup, toplumun daha fazla bilgilendirilmesi gerektiğinin kanaatindeyiz dedi..Çünkü basit bir ameliyatla bu şikayetlerin tamamı kayboluyor, hastanın daha rahat ve daha sağlıklı bir yaşama kavuşmasını sağlanıyor.

Alanında başarılı çalışmaları olan Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanı Opr. Dr. Oğuz ÖZEL,20.06.2019 tarihinde Özel Atakent Hastanesi’nde hasta kabulü yapmaya başladı.

1973 yılında İstanbul’ da doğan Opr. Dr. Oğuz ÖZEL, Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi mezunu.Uzmanlığını Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde tamamlayan ÖZEL, Kastamonu Devlet Hastanesi, Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Beyin ve Sinir Cerrahisi Anabilim Dalı, Hakkari Devlet Hastanesi, Özel İstanbul Hastanesi – Van ve Özel Dünya Hastanesi – Batman’da sağlık hizmeti sundu.

20 Haziran itibari ile Özel Atakent Hastanesi’nde hasta kabulü yapmaya başlayan Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanı Opr. Dr. Oğuz ÖZEL, Beyin Kanamaları, Beyin Tümörleri, Kafa ve Omurga Travmaları, Bel – Boyun Fıtıkları, Konjenital Bozukluklar (Hidrosefali, Meningomiyalosel,Meningosel, Ensefalosel, Diastometamiyali etc.) alanları başta olmak üzere tanı ve tedavi hizmeti sunuyor.

Bunlarada Gözat

Bir Cevap Yazın :

%d blogcu bunu beğendi: