Güncel

Yalova’da 97. Yıla Özel Ağaç Dikildi

Yalova Belediyesi 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 97.yılı sebebiyle Paşakent Mahallesi içerisinde yer alan boş alana 97 ağaç dikti.

Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, CHP Yalova Milletvekili Özcan Özel, CHP 25 ve 26 Dönem Konya Milletvekili Dr. Mustafa Hüsnü Bozkurt, CHP İl Başkanı Nur Koçak ve çok sayıda vatandaş organizasyonda kürekleri ellerine alarak fidanları toprakla buluşturdu.

“Fidanlarımız Kahramanlık Destanımız Gibi Kök Salacak”

“30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 97.yılı sebebiyle 97 fidanı toprakla buluşturduk” diyen Başkan Vefa Salman; “Dünya’ya çevrecilik dersi veren Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün yolunda vatandaşlarımızla birlikte Paşakent Mahallesi’nde bir araya geldik. Atalarımızın;genç-yaşlı, kadın-erkek demeden topyekün mücadele ederek tarihe altın harflerle kazıdığı kahramanlık destanı Zafer Bayramı’nın 97.yılına özel 97 ağacı mahallemizde bulunan alana diktik. Yıllar sonra bu fidanların boy vereceğine hep birlikte şahit olacağız. Sevgi ile ekilen fidanlarımız kahramanlık destanımız gibi kök salacak. Bizlere bağımsızlığı kazandıran başta Başkomutanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere aziz şehitlerimizi ve ebediyete intikal etmiş kahraman gazilerimizi rahmet, minnet, saygı ve özlemle anıyorum” dedi.

Başkan Salman, konuşmasının sonunda 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 96 yılında ise 96 ağacın toprakla buluşacağını bildirdi.

Bunlarada Gözat

Bir Cevap Yazın :

%d blogcu bunu beğendi: