Güncel

YALOVA MAG OKUL EĞİTİMLERİ SON SÜRAT DEVAM EDİYOR

Okullarda Öğrencilere yönelik Afet bilinç eğitimlerine başladık. Bugün Altınova İlçemizde Hürriyet Ortaokulunda Afet Bilinç Eğitimi ve Tahliye tatbikatları Başarılı bir şekilde yapıldı.

11 Şubat 2020 Tarihinde Altınova’da Hürriyet Ortaokulunda Toplam 390 öğrenci ve öğretmene Afet Bilinç Eğitimi verildi Bu okul Tahliye edilerek Toplanma bölgelerinde toplanıldı.

Altınova İlçemizde İlk Eğitim Hürriyet İÖ Okulunda Başlandı. Sınıflarda Akıllı Tahtalarda Afetlerle ilgili, deprem anında davranış biçimleri ve okulda deprem anında yapılacaklarla ilgili Mag eğitmenleri tarafından bilgilendirmeler yapıldı. Okul İdaresiyle bir toplantı yapıldı. Hazır olan tahliye planları okul müdürü tarafından MAG Ekibine anlatıldı.

Deprem tatbikatı senaryosu gereği, Deprem sarsıntısı başlangıcı olarak okulun alarmı çaldı. Sınıflarda Öğrenciler verilen alarm da sınıflarda ( ÇÖK, KAPAN VE TUTUN ) Pozisyonu alarak Depremin geçmesini bekledi. Deprem bitiş zilinden sonra Sınıflardan tahliye başladı,Okul Bahçesinde Tahliye planında belirtilmiş Toplanma alanlarında Öğretmen ve İdareciler eşliğinde toplandılar. Sınıf Başkanları ve Öğretmenler Sınıflarının Yoklamalarını aldılar. Eksikleri Okul İdaresine bildirdiler.

Binada mahsur kalan birçok yaralı öğrenci, olduğu tespitinden sonra sivil savunma Kulübü Öğretmeni ve öğrencileri tekrar okula girerek arkadaşlarını aramaya başladılar Mag ekipleri ise sivil savunma kolu öğrencilerine yardım ederek yaralıları dışarı çıkardılar.

Tatbikat bitiminde Yalova Mag Dernek Başkanı Sabri Karaçam depreme hazırlıklı olmak gerektiğini belirten konuşmasında”Okulda yapılan deprem tatbikatı başarıyla sonuçlandı. Bu olayın gerçek olmamasını, böyle afetlerin yaşanmamasını diliyoruz.Okullarımızda eksik olanlar okul idarelerine iletildi. Eğitimlerini ve tahliyelerini yapmış olduğumuz tüm okul Müdürlerimize, Öğretmenlerimize ve Öğrencilerimize Başarılı bir tatbikat gerçekleştirdikleri için teşekkür ederiz. dedi. Öğrencilere Sınıf Öğretmenlerine Okul idaresine disiplinli çalışmalarından dolayı teşekkür etti. Okul Müdürü İlhan Aydın Yalova Mag-Dere teşekkür ederek tatbikatın bittiğini söyledi.

Tatbikatın başarıyla sonuçlanmasının ardından, öğrenciler sınıflara girdiler.

Bunlarada Gözat

Bir Cevap Yazın :

%d blogcu bunu beğendi: