Güncel

Yalova Liman Başkanlığından Kanser Hastalarına Moral Etkinliği

Yalova Liman Başkanlığı bugün kanserle mücadele eden vatandaşlara moral ve destek olmak amacıyla Amatör Denizci Eğitimi düzenledi.

Programa BİKAMDER Tüm Yönetim Kurulu Üyeleri Hasta ve Aileleri iştirak ettiler. Ayrıca etkinlikte Kent konseyi kadın meclisi Başkanı Nurten Anıl Kalyoncu , Yerel sanatçılardan Bahadır Kırarslan , Tiyatro sanatçısı Orhan Doğan da katıldılar.

Programın başında Mustafa Kemal Atatürk’e Yalovayı sevdiren, Yalova benim kentimdir dedirten Yürüyen Köşkü denizden ziyaret ederek başta merhume Neslican Tay olmak üzere kanser hastalığı yüzünden kaybedilenler anısına denize çelenk bırakıldı.

Program dahilinde gelen misafirlere yolcu gemisinde hem Yalova turu hem de aldıkları eğitimle Amatör Denizci yaptırıldı. Hasta ve hasta yakınlarına tecrübeli uzak yol kaptanlarının hayat hikayelerini dinletildi.Denizcilik mesleğinin zorlukları ile sürekli verilen hayatta kalma mücadelelerini anlatıldı.Kendilerinin de birer denizci oldukları ve buna dört elle sarılmaları söylendi.

Düzenlenen bu programda emeği geçen Yalova Valiliğine , İl Müdürlüklerine , Deniz Polisine, özel sektöre, Kanserle mücadele eden derneklere ve Liman Başkanlığı Müdürüne ve personeline teşekkür ettiler.

Bunlarada Gözat

Bir Cevap Yazın :

%d blogcu bunu beğendi: