Güncel Yalova

Yalova Kent Konseyi Başkanlık Seçimi Yapıldı

Yalova Kent Konseyi Başkanlık seçimi Yalova Belediyesi meclis salonunda yapıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ardından Yalova Kent Konseyİ Başkanlığına aday olan Yaskı Başkanı Adnan Kırtay konuşma yaptı. Adnan Kurtay konuşmasında ”Dünyanın cennet köşesi Yalova’nın sorunlarını bilen uzlaştırıcı ve birleştirici Yalova’nın menfaatine her işte elimi taşın altına koymak için Yalova kent konseyi başkanlığına aday oldum. 60 Yıllık yaşamımda Kendimi bildim bileli Yalova’nın sporunda siyasetinde ticaretinde sosyal hayatında hep aktif rol aldım. Yalova’nın geçmişini çok iyi bilen sorunlarını kendinden bilen bir kardeşinizim. Yalova Kent Konseyi Siyasi üstü bir kurumdur. Bunun ağır sorumluluğu ve bilincindeyim. Yalova ‘nın Güç Birliği Derneği’nin takdiri ile Yalova Kent Konseyi Başkanlık adayı olarak karşınızdayım. Yalova Kent Konseyi Yerel yönetimlerde ışık tutar.Yalova da çözülmesi gereken bir çok sorun vardır. Bu sorun ve sıkıntıların çözümünde her daim var olur. Yalova’daki ölü toprağı kaldıralım. Kaldıcak çalışmaları hep birlikte kent konseyinde yapmalıyız . Birlik beraberlik dayanışma kültürü içerisinde Yalova’nın ekonomik kültür sanat eğitim spor sivil toplum ve diğer sorunlarınıda çözmek durumunu çözmek için çok çalışacağız ve istişare edeceğiz . Yalova da kentlik ve kent bilincini ayrımiyet duygusu ve eksikliğini sona erdireceğiz . 81 Vilayetten gelen vatandaşlarımızın Yalova’nın ortak değerlerimizi öne çıkararak Yalova Kentlik bilincini yükseltecek çalışmalar yapacağız. En başta Yalovaspor’un Başarısı için çalışacağız. son günlerde yalnız bırakılan Yalovaspor’a sahip çıkacağız. Şimdi ve eski dönemler de sahip çıktığımız gibi Yalovaspor iktidar iken biz o maçlarda tarih yazan başkan olarak söz veriyorum. ” dedi.

Ardından Yalova Kent Konseyi Başkanı İsmail Mutlu da konuşmasında ”2016 Yılı 26 Eylül yapmış olduğumuz Kent Konseyi genel kurulunda ben başkanlığa ve 9 tanede arkadaşımız seçildik. Bütün çalışmalarımızda ve faaliyetlerimizde hiçbir eksik kadro ile toplanmadık. Biz geldiğimiz dönemde Yalova’nın gündeminde önce 1/50’lık planlar vardı. Bu planların başlama aşamasında ne yapacağız diye konuştuk ve hemen plan proje ile diyorlog kurarak toplantı yaptık. Arkasından Yalova’daki inşaat mühendisleri mimarlar şehir plancıları bütün arkadaşlarımızı toplayarak bir şehir planı hazırlayarak bu plamlarla ilgili biz ne istiyoruzu plan proje olarak sunduk. Daha sonraki çalışmalarda sürekli plancılar bize geldi biz de eksikleri kendilerine ilettik. Bu çalışma grubuyla plancılarla beraber il genel meclisinde de dahil olmak üzere 6 defa toplandık. En son yaptığımız toplantı ile plamlar bitmişti. 26 tane itiraz vardı. Biz yine de topladık çalışmamızda yaptığımız incelemede itirazlarımızı belirterek itiraz sayısını 220’ye çıkardık. Algı yaratttık. Bu algı yanımızdaki dernekler destek olmaları ve itirazlarını gerçekleştirdi. Yine aynı günlerde Yalova da yoğun olarak uyuşturucu sıkıntısı vardı. Sokaktaki çocuklar Bonzai gibi içiciler çok ciddi bir şekilde rahatsız edici idi ve yine uyuşturucu ile mücadele için çalışmamız oldu. Emniyetimizle Jandarmamızla okul aile başkanları ile toplantılar yaparak yeni algı yarattık. Bu algı neticesinde Emniyet müdürlüğümüzle jandarmamız İl sağlık Müdürlüğümüz ciddi katkılar sunarak şimdi o manzaraları sıkça görmüyoruz. Yalova’nın trafik sorunu ile ilgili bir çalışmamız var . Tarafları topladık. Trafik polislerimizi Emniyet müdürümüzü Jandarma servis işletmeleri ve minibüsçüler otobüsçüler ile yapmış olduğumuz toplantıyla düşüncelerimizi yerel yönetime be il müdürlüğümüze ilettik ve çalışmalar yaptık. Yalova’nın sosyal ve kültürel hayatına bir renkl,ilik katmak için hem geçmişimizi hemde geleceğimizi Yalova Halkı ile paylaşmak amacı ile Yürüyen köşk söyleşileri adı altında bir dizi söyleşi programları yaptık. Bütün Sivil toplum kuruluşlarının etkinliklerine yoğun katılım gösterdik. Yine kent kültürü gelişmesi için 70 Yaş üzeri vatandaşlarımızla söyleşiler yaptık. Yeniden karşınızda aday olarak bulunuyorum.Eğer desteklerinizi verir evet derseniz mutlu olurum. Bir eksiğimiz oldu Yalova Üniversitesi ile yeteri kadar çalışma içerisine giremedik. Önümüzdeki dönemde üniverisitemiz ile ilgili projelerimiz var. ”dedi.

Yalova Kent Konseyi Başkanlığı Seçiminde 138 oy kullanıldı. İsmail Mutlu 91 , Adnan Kırtay 35 oy aldı. 12 Oy boş olarak atıldı. Yalova Kent Konseyi Başkanı yeniden İsmail Mutlu oldu.

Bunlarada Gözat

Bir Cevap Yazın :

%d blogcu bunu beğendi: