Güncel

Yalova Kadın ve Aile Dayanışma Derneği Büyüyor

Kısa bir süre önce faaliyete başlayan Yalova Kadın ve Aile Dayanışma Derneği üye sayısını her geçen gün arttırıyor. Derneğin Başkanlığını yürüten Yalova Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürü Zeynep Arslan’ı makamında ziyaret eden kadınlar, derneğe üye kayıtlarını yaptırdılar.

Dernek Başkanı Arslan’ı ziyaret eden, Yalova Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kadın Kolları Başkanı Meryem Ataç ve yönetim kurulu üyeleri, Yalova Belediye Meclis üyesi Gülsen Büker,Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Yalova Şubesi Başkanı Zeynep Dağdeviren ve yönetimi derneğe destek verip üyeliklerini de gerçekleştirdi. Görüşmede dernek faaliyetleri ve yapılacak olan projeler hakkında fikir alışverişinde bulunuldu.

Yalova Kadın ve Aile Dayanışma Derneği’nin faaliyetleri hakkında bilgiler veren Dernek Başkanı Arslan; “Kadın ve Aile Dayanışma Derneğimizi kurarak çalışmalarımıza başladık.Yalova Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğümüz ile koordineli çalışarak özellikle dar gelirli mahallelerdeki kadın ve çocuklarımıza ulaşıp onlarla çeşitli etkinlikleri organize etmek,dernek bütçemizi belli limitlere getirmemiz halinde de en azından öğrencilerimize burs imkanı sağlamayı hedefliyoruz. Her mahallede başlattığımız anket uygulamasıyla toplamda 1400 kişiye ulaşarak yapacağımız çalışmalar neticesinde hangi kursları hangi mahallelerde öncelikli olarak açacağımız belirledik. Bu çalışmalardan yola çıkarak da hedef noktamız olan kadın ve çocuğa eğitimde, sosyal, kültürel ve sanatsal alanlarda ulaşmayı, en önemlisi de kadına ekonomik alanda istihdam sağlamayı ilke ediniyoruz. Kadın ve Aile Dayanışma Derneği olarak tüm Yalovalı kadınları bir ve birlik olmaya davet ediyoruz” dedi.

Bunlarada Gözat

Bir Cevap Yazın :

%d blogcu bunu beğendi: