Güncel

Yalova İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tosun’un 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürü  Ali Tosun 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılının başlaması nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Uzun bir tatilin ardından 09 Eylül Pazartesi günü itibariyle yaklaşık 45 bin öğrencimiz ve 3500 öğretmenimizden oluşan maarif ordumuzla başlayacaktır.

2019 – 2020 Eğitim Öğretim yılına huzur ve güven içerisinde girmenin mutluluğu içindeyiz. Mutlu ve huzurlu bir gelecek ancak eğitimle, çocuklarımızın ve gençlerimizin doğru bilgiyle yoğrulmasıyla mümkündür.

Sevgili Öğrencilerimiz,

Yaz tatilinin ardından adım attığınız eğitim öğretim yılı başlangıcında sizlerle beraber yürümek ve her ne şekilde ihtiyaç hissederseniz yanınızda olmak için buradayız. Vatanımız için, yarınlarımız için birlikte çalışmalı ve geleceği inşa etmeliyiz. Bu süreçte inandığımız değerlerden ve ideallerimizden taviz vermeden çalışmalıyız. Başarının en önemli anahtarı vazgeçmemek ve sürekli yeni yollar keşfetmeye çalışmaktır. Keşfedeceğiniz yollara ışık tutmaya her zaman hazırız.

Fedakar Öğretmenlerim,

Sizleri yeniden büyük bir sorumluluk ve özveri isteyen mesleğinizin başında görmekten son derece memnunum. Hepiniz okullarınıza hoş geldiniz. Size emanet edilen bu değerlerin sizden neler beklediğini en iyi siz biliyorsunuz. En güzelini yapacağınıza eminim.

Değerli Velilerimiz,

Eğitim hem çok yönlü ilerleyen hem de birçok faktörü etkileyen kapsamlı bir süreçtir. Bu süreçte çocuklarımız için evdeki aileleri olarak sizler, okuldaki aileleri olarak bizler elimizden gelenin en iyisini yapmak adına bu eğitim-öğretim yılında da yepyeni bir başlangıç yapıyoruz. Çocuğun ahlâki değerlere sahip kişilikli bireyler olarak yetişmesi iyi bir aile ortamına bağlı olduğunu hatırlatırken, eğitim öğretim sürecinde sizlerin desteğini yanımızda görmekten mutluluk duyarız.

Sayın Valimizin talimatları gereği sahip olduğumuz bütün imkân ve kabiliyetleri 2023 eğitim vizyonumuz doğrultusunda, yenilenen öğretim programları ile daha güvenli, daha yeni ve modern eğitim ortamları oluşturarak, eğitimin ve çocuklarımızın hizmetine sunmaya gayret ediyoruz.Onların kendilerine, vatanımıza, milletimize yararlı bireyler olarak geleceğe hazırlanması için okullarımızda her türlü altyapı eksikliklerini gidermek, çocuklarımıza en iyi şartlarda eğitim imkânı sunmak üzere tüm hazırlıkları yapmaya, gerekli tedbirleri almaya gayret göstermekteyiz.

Bu düşüncelerle değerli öğretmenlerimizden çocuklarımıza anne-baba, öğretmen şefkatini ve ilgisini esirgememelerini rica ediyor, yeni eğitim öğretim yılının sağlık, mutluluk ve huzurla çalışacağımız bir yıl olmasını temenni ediyorum.

Bunlarada Gözat

Bir Cevap Yazın :

%d blogcu bunu beğendi: