Güncel

Yalova İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tosun’un 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Mesajı

Ülkemizde ilk defa 1961 yılında gazetecilere birtakım haklar getiren ve haklarını düzenleyen yasanın çıktığı gün olan 10 Ocak; her yıl Çalışan Gazeteciler Günü olarak kutlanmaktadır.

Yalovamız’ın eğitimi başta olmak üzere sosyal, kültürel ve ekonomik gelişmesinde, medyanın önemli bir görev üslendiğine dikkat çeken İl Millî Eğitim Müdürü Ali Tosun; “Yeni nesillerin milli ve ahlaki değerleri ile donanımlı yetişmesinde, toplumun doğruya ve güzele yönlendirilmesinde, iyilik ve güzelliklerin yaygınlaştırılmasında, medyanın düne göre daha güçlü daha etkin olduğunu dile getirdi.

Bilinçli ve eğitimli bir toplum için, ilkeli bir duruşla tarafsız çalışarak toplumun genel talep ile görüşlerini kamuoyuna yansıtma görevini üstlenen gazetecilerin büyük bir özveri ile çalıştıklarının farkındayız. Bu sebeple adaletin tesisi için kaleminizden dökülen her bir sözcüğün bizim için değeri oldukça büyüktür. Bu önemli vazifenizde başarılar diliyorum.

Ülkemizin kültürel sermayesi, düşünen beyni ve ilerleyen toplumumuzun motivasyon kaynağı,İlimizin entelektüel birikimiyle hak terazisinden sapmayan bu denli önemli hizmetlerde bulunan basın sektörünün tüm çalışanlarının “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü eğitim camiamız adına tüm samimiyetimle kutlarım.

Bunlarada Gözat

Bir Cevap Yazın :

%d blogcu bunu beğendi: