Güncel Köşe Yazıları

Yalova da Korona Günleri

Neredeyse sokakta yürümeyi unutacağım. Eski günleri düşünüyorum. Sabah oğlumu okula biraktıkdan sonra Akademi kafe de bir çay molası habere kadar bekleme süreci E rgün Abi ile kısa haber muhabbeti sonra sabah haberlerinin fotoğraflarını çekip canlı yayınlarını alma dönerken balıkçılara uğrayıp bir soğuk çay arası denize bakarak eski günleri anma eskide kaldı.

Derin bir nefes çekip bugünlerimize bakıyorum da bunun bir kabus olduğunu düşünüyorum. Uyanmak için bizlerin birbirimize ihtiyacımız olduğunu biliyorum. Biz birlikte güçlü olabilmek için bir birimizi uyararak EVDE KAL demeliyiz. Yoksa bu virüs öyle korkunç ki hepimize bulaşabilecek türden ve halen tedavisi üzerinde çalışıyorlar. Sağlık çalışanları için bizim güvenliğimiz için sağlık çalışanlarımıza ve emniyet güçlerimize destek olmak için EVDE KAL Yalova !

3 Günden beri Sosyal Paylaşım platformundaki profillerini geziyorum arkadaşlarımın çok sıkılmışlar ama öyle güzel uğraşılar bulmuşlar ki kendileri bile yaptıklarına inanamamışlar. Hayat insana yapamam dediği her şeyi yaptırır. Bu durum gittikçe farklı bir durum oluyor. Dünya kendini yeniliyor ve üzerindeki insanları temizliyor. Dünya insan varlığını sanki istemiyor da bir an önce kurtulmaya çalışıyor gibi …

Zaman geçiyor . Her gün yeni bir haber duyarmıyız diye TV kanallarını gezer olduk. Sen muhabirsin sen bilemeyeceksin de biz mi nileceğiz diyenler olacaktır. Ben kronik astım hastası olduğum için ve çok eskiden çift taraflı zatürre geçirdiğimden sahada çalışamıyorum. Yoksa sizden daha hevesliyim haber peşinde koşup da tek elden haberi yazıp sizlere ulaştırmayı çok isterdim. Ne diyoruz : llk önce sağlık sonra iş.

Korona günlükleri tutan arkadaşlarımız var. Profilinde yeter artık diye söylenenlerimiz, el işi paylaşanlarımız , ekmek yapanlarımız , Şarkı söyleyenlerimiz, fotoğraf paylaşanlarımız hatta aileleri ile uzaktan da olsa canlı yayınlarla görüşenlerimiz bile var. Aslında alışabilirmişiz, bizler böyle zorunlu olan bir duruma dayanabilirmişiz.

İş sebebi ile çocuklarımızın ailemizle geçirebileceğimiz vakitlerde dışarıda koşturarak zamanımızı yitirdiğimizi anlayamamışız . Şimdi bakıyorum da evde geçirebileceğimiz zamanda ailemiz ile ne çok eğlenilecek ve ne çok bilgi paylaşımı yapılabilinecek zamanımız varmış.

Sosyal medyada kendimizi değilde yapabileceklerimizi göstererek örnek olabilirmişiz. Mesela sosyal medyada muhabir olarak başlattığım . EVDE KAL Meydan okuyarak başlattığım zincir için iki muhabir katıldı. Yalova da basında çalışan arkadaşlarımız bahane uydurmaktan başka bir şey yapmadılar. Sosyal mesaj sadece iki muhabir arkadaşa kaldı . Bu zincire katılan Birlikte Kanserle Mücadele Derneği Kurucu Başkanı Volkan Tümgan , Başkanı Sayın Nurcan Bayar ve yönetiminden Yalova Tiyatro Sanatçısı Duayen Sayın Orhan Doğan, Yalova Yerel Sanatçısı Bahadır , BİKAMDER üyesi Mehtap Çetinkaya ,Türkiye Yerel Gazeteciler Derneği Marmara Bölge Başkanı Sayın Fedai Güngör, Yalova Hayat Gazetesi Muhabiri ve Küresel Gazeteciler Konseyi  Yalova Temsilcisi Sayın Saim Çotuk Katılmıştır. Kendilerine çok teşekkür ederim.

Yalova büyük şehirlere gelen giriş-çıkış yasağına otomatik olarak konumu gereği ile dahil oldu.Bu Yalova için birçok kuralı beraberinde getireceğini düşünüyorum. Yalova aslında birbirine çok bağlıdır. Eski günlerdeki gibi düşünelim Birimiz hepimiz için dediğimiz günlerdeki gibi birlik olma zamanıdır diyorum.

EVDE KAL HAYAT EVİMİZDE VE HAYAT EVE SIĞAR . AİLEMİZLE PAYLAŞACAĞIMIZ DAHA NİCE SAĞLIKLI GÜNLERİMİZ OLSUN.

Bu Korona Virüsten Rabbim tüm sağlık çalışanlarımızı ve Emniyet güçlerimizi korusun . Huzurlu , mutlu en önemlisi sağlıklı günler dilerim.

Bunlarada Gözat

Bir Cevap Yazın :

%d blogcu bunu beğendi: