Güncel Yalova

Yalova da ‘’Bilim Şenliği ‘’ Beğeni Kazandı

2023 Eğitim Vizyonunun öğrenci gelişimi tema başlığı altında Atatürk İlkokulu öğrencilerinin öğretmenleri nezaretinde hazırladıkları birbirinden ilginç projelerin yer aldığı “Bilim Şenliği” Kent Müzesinde ziyaret edildi.  2 Gün süren Bilim şenliği Yalova Halkının ve öğrencilerin beğenisini kazandı.

Bilim ve eğlenceyi birleştiren Pınar Yimsek  ‘’ Atatürk İlköğretim Okulu ile yapıyoruz biz bu bilim şenliğini, dönemin başından beri yaklaşık bin öğrenci ile çalıştık. Özel Pınar Öğretmenim Kişisel Gelişim kursunu öğretmenleri desteği ile yapılıyor. Birinci sınıftan dördüncü sınıfa kadar çeşitli yaş grupları ile çalışıyoruz. Akıl zeka oyunları, robotik kodlama etkinlikleri ve bilim dersleri yapıyoruz. Amacımız; çocukların eğlenerek öğrenmelerini sağlamak. Bu şenliği de düzenledik çünkü istedik ki öğrendikleri şeyleri annelerine babalarına arkadaşlarına ziyaretçilere anlatsınlar. Bizleri de ayrıca gururlandırdılar çünkü kendilerini çok güzel ifade ettiler. Öğrendikleri kalıcı olmuş. Biz bunu gördük. Tabi ki okul idaremiz bizi çok destekledi. Okul Müdürümüz Coşkun Öztürk, Müdür Yardımcılarımız Cemal Yılmaz ve Fehmi Kaya ayrıca onlara şahsi olarak teşekkür etmek istiyorum. Gelen ziyaret eden tüm ziyaretçilerimiz de çocukların performansını çok beğendiler. Özgün bir etkinlik oldu. Çocukların yaş gruplarına ve pedagojik olarak gelişimlerine de oldukça uygun bir etkinlik oldu. Herkes çok beğendi. İnşallah önümüzdeki seneler de de benzerleri yapılacaktır. Ben hem kurumum adına hem öğretmenlerim adına hem okul idaresine hem de özellikle İl Milli Eğitim Müdürümüze çok teşekkür ederim.’’

Yimşek  ‘’Yalovalı sayılırım, uzunca bir zamandır yaklaşık 2010 yılından beri bu tip eğitim sektörlerinin içindeyiz. Yerimiz daha önceleri Şehit Ömer Faydalı Caddesinde idi. Biz ilk olarak mental aritmetik olarak başlamıştık. Daha sonra bu şekilde bir kuruma dönüştük. Çünkü mental aritmetik olarak hizmet verirken çocuklara daha dar alanda hizmet veriyorduk. Böyle olunca eğitim kollarımızda çoğalmış oldu. Birlikte çalıştığımız 9-10 tane eğitmen ve öğretmen arkadaşımız var. Onlarda fedakar ve özverili bir şekilde çalışıyorlar. Hepsiyle uzun yollardır birlikteyiz. Sevdiğimiz işi yapıyoruz. Çocuklar mutlu ve bizde mutluyuz. Biz bu etkinlikleri zaten kendi kursumuzda yapıyoruz. Tabi okullar aracılığı ile daha çok öğrenciye ulaşıyoruz. Elbette ki yaz tatillerinde de bu kursların birçoğunda zaten bizim kurumumuz bünyesinde yapılıyor. Kurumumuz yaz tatilleri dahilinde her zaman açıktır. Ayrıca kurumumuz yabancı dil ağırlıklı çeşitli kurslar ve yetenek kursları yapılıyor.  Biz bu etkinlikle daha çok çocuğa ulaşabiliyoruz. Açıkçası çocukların kendilerini ifade edebilmesi bizi en çok mutlu ediyor.’’ Dedi.  

Bunlarada Gözat

Bir Cevap Yazın :

%d blogcu bunu beğendi: