Güncel

Yalova Belediyesi’nden Bayram Öncesi Yaşlılara Kuaför Hizmeti

Yalova Belediyesi tarafından evden çıkma imkanı olmayan hasta, yaşlı ve engelli vatandaşlara ücretsiz ‘Evde Kuaför ve Berber’ hizmeti verilmeye devam ediyor. Yalova Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, bayram öncesi Paşakent Mahallesi Huzurevi’ni ziyaret edip ücretsiz kuaför hizmeti verdi.

Hijyen ve sağlık koşullarına uygun verilen hizmet, bayram öncesi mutlulukla karşılandı. Yalova Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü bünyesinde görevlerini sürdüren bay ve bayan kuaförler tarafından, huzur evinde yaşayan yaşlı vatandaşların saç bakımları yapıldı.Kadınların saçları istedikleri gibi kesilirken erkeklerin ise saç ve sakal tıraşları yapıldı.

Salman, “Sadece Bayramlarda Değil Mümkün Olan Tüm Günlerde Hatırlamalıyız”

“Yaşlılarımızı sadece bayramlarda değil mümkün olan tüm günlerde hatırlamalı, yanlarında olmaya özen göstermeliyiz” diyen Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, “Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü bünyesinde görevlerini sürdüren kuaförlerimiz, Kurban Bayramı öncesinde huzurevine gelerek hizmetten yararlanmak isteyen yaşlılarımızla buluştu.Kuaförlerimiz, her yaptıkları çalışmada hijyen ve sağlık koşullarını ön planda tutarak çalışmalarını yapıyor. Yalova Belediyesi olarak yaşlılarımızın her zaman yanındayız ve yanında olmaya da devam edeceğiz. Onları sadece özel günlerde değil, her gün hatırlıyor, yalnız olmadıklarını hissettiriyoruz. Büyüklerimizin Kurban Bayramı’nı şimdiden kutluyor, iyi bayramlar diliyorum” dedi.

Bu hizmetten yararlanmak isteyen vatandaşlarımız, Yalova Belediyesi Umut Merkezlerine,mahalle muhtarlıklarına ya da Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü’ne başvurabilir. Ayrıca vatandaşlar (0226) 811 50 17 telefondan Yalova Belediyesi ile irtibata geçebilirler.

Bunlarada Gözat

Bir Cevap Yazın :

%d blogcu bunu beğendi: