Güncel

Yalova Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü Covid-19 Virüsü Salgınına Karşı Alınan Önlemler Arttırıldı

Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve şu ana kadar pek çok ülkede görülen yeni tip Covid-19 virüsü ülkemizde de ortaya çıktı.Tüm dünya için bir tehdit oluşturan bu salgının ülkemizde de görülmesi üzerine Müdürlüğümüz ve Müdürlüğümüze bağlı kuruluşlarımızda güvenlik önlemleri üst düzeye çıkarıldı.

Bakanlığımız Yalova Valimiz ve ilgili Genel Müdürlüklerimizin talimatları doğrultusunda Müdürlüğümüz ve bağlı kuruluşlarımızda tedbirleri üst düzeye çıkardıklarını belirten Yalova Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Faruk UYSAL “ Sağlık Bakanımızın Covid-19 virüs açıklamasında belirttiği gibi salgın tehlikesine karşı tedbirler alınmalı ama panik oluşturulmamalıdır. Türkiye başarılı mücadelesi ile zaman kazanmıştır. Yalova Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü olarak bize düşen tedbirleri aldık ve ilave tedbirleri de alıyoruz” dedi. Aldıkları tedbirler hakkında da bilgi veren İl Müdürü Uysal , “Bu bağlamda, kuruluşlarımızda koruma ve bakım altında bulunan yaşlı, engelli, kadın, çocuk ve personellerimiz Bakanlıklarımız ve Yalova Valiliği tarafından yapılan bilgilendirmeler ve açıklamalar çerçevesinde hareket etmelidirler. Hastalıkla ilgili bilgi kirliliğine karşı tüm personelimiz hazırlıklı olmalıdır. Tedbiri arttıralım, teması azaltalım, ellerimizi bolca yıkayalım” diyerek uyarılarda bulundu.

Müdürlüğümüz ve Müdürlüğümüze bağlı kuruluşlarımızda Corona Virüsü kapsamında genel anlamda ilaçlamalar yapılmıştır. Bütün kuruluşlarımızda ve özellikle huzurevlerimizde koruma ve bakım altında bulunan yaşlılarımıza yönelik tedbirler üst düzeyde olup, gereken bütün önlemler alınmıştır. Gün içerisinde düzenli ateş ölçümü yapılmaktadır. Covid-19 virüsü ile ilgili toplantılar düzenlenmiş, kurum ziyaretleri geçici süreliğine askıya alınmış, ellerin daha sık yıkanması ve alkollü dezenfektanlar kullanılması gerektiğini belirtilmiştir.

Bunlarada Gözat

Bir Cevap Yazın :

%d blogcu bunu beğendi: