Bilim - Teknoloji

WhatsApp Virüsü Yayılıyor

Neredeyse herkes tarafından kullanılan WhatsApp bu popülerliği sebebiyle bir çok bilgisayar korsanının da hedefi haline gelmiş durumda.

Son günlerde ise uygulama virüs ile adını duyurmakta. Mayıs ayı itibariyle bir çok kullanıcının telefonuna WhatsApp üzerinden yapılan sesli arama ile bulaşan virüs sizi gizlice takip ederek bilgilerinizi sızdırabiliyor.

Cevapsız arama ile cihaza bulaşan virüs siz aramayı kabul etmeseniz bile bulaşmış oluyor ve cihaza yerleştiğinde kendi çağrı kaydını siliyor ve böylece siz ne olduğunu anlamadan takip edilmiş oluyorsunuz.

İstihbarat ve kanun uygulayıcı birimler için uygulama ve teknoloji geliştiren NSO Group isimli İsrailli bir firma tarafından geliştirilen virüs için açıklama yapan firma yetkilileri, bu virüsün yayılmasında bilgisayar korsanlarının parmağı olduğunu iddia ederek kendilerinin virüsü geliştirmiş olsa bile herhangi bir kurum veya kişiyi hedef almadıklarını söyleyerek bu yayılma sürecine dahil olmadıklarını belirtti.

Virüsün ortaya çıkmasından sonra WhatApp geliştiricileri kaç kişinin bu virüsten etkilendiğinin cevabını vermese de konu ile ivedilikle ilgilendiklerini belirtti

Bunlarada Gözat

Bir Cevap Yazın :

%d blogcu bunu beğendi: