Güncel

VALİ EROL ÖĞRETMENLERLE BİR ARAYA GELDİ

Yalova Valisi Sayın Muammer Erol, İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tosun, Sivil Toplum Kuruluşlarının Temsilcileri, Okul Müdürleri, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenleri, Meslek Dersi Öğretmenleri Uygulama Oteli Konferans Salonu’nda bir araya geldi.

Vali Erol , eğitimin ve öğretmenliğin önemine vurgu yaparak, Yalova’da eğitimin fiziki altyapısını iyi bir yerlere getirme çabasında olduklarını ifade etti.

“Şefkat, Merhamet, İmkan ve İkram”

Şefkat, merhamet, imkan ve ikram kavramlarıyla hizmetkâr liderliğe vurgu yapan Vali Erol,“Şefkatle muamele etmeli, merhamet ehli olmalı, imkanları kullanmalı ve ikram nezaketiyle davranılmalı. Ancak bu şekilde Rabbaniyet vasfıyla örtüşür” dedi.

“Bir Öğretmen, Öğrencisinde Selim Bir Vicdan İnşa Edendir”

Tarihi, tarihteki bizi, ruh ve düşünce dünyamızı şekillendirerek; iyiliği güzelliği, kimlik ve karakter olarak oturtmak bizim görevimiz, siz öğretmenlerin görevidir. Çocuklarımızı millete,insanlığa hizmet edecek kişiler olarak yetiştirecek olan sizlersiniz. Sizler sadece bilgi veren değil,samimiyet tohumları eken, ufuk açan, akl-ı selime çağıran, usul, erkan ve âdab öğretendir. Yani bir öğretmen, öğrencisinde selim bir vicdan inşa edendir. Mensubu olduğunuz mesleğin, herşeyden önce kendiniz için büyük bir nimet ve lütuf olduğunu düşünmelisiniz. Öğrencinizin maddi-manevi donanımından kendinizi mes’ul görmelisiniz” ifadelerinde bulundu.

Soru ve cevapların ardından iyi niyet, dilek ve temennilerle toplantı sonlandı.

Bunlarada Gözat

Bir Cevap Yazın :

%d blogcu bunu beğendi: