Güncel

Unutmadık! Unutturmayacağız!

17 Ağustos 1999 Depremi 20.yılını doldururken, İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü’nün düzenlemiş olduğu “anma törenleri” ne Yeşilay Yönetim Kurulları ve Gönüllüleri ile birlikte katılım gösterdi. Anma törenlerine Türkiye İç İşleri Bakanı Sayın Süleyman Soylu ve AFAD Genel Başkanı Sayın Dr. Mehmet Güllüoğlu misafir oldular.

Yeşilay standına yoğun bir ilginin olduğu görülürken, Yalova Belediye Başkanı Sayın Vefa Salman, İl Genel Meclis Başkanı Sayın Hasan Soygüzel, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Sayın Umut Güçlü, İl Genel Meclis Üyesi Sayın Furkan Ateş, Belediye Meclis Üyesi Yusuf Ziya Şener, Altınova İl Genel Meclis Üyeleri Sayın Ali Çorbacı, Resul Çiftçi, Belediye Meclis Üyesi Sayın Hasan Karabacak, Yalova Güç Birliği Derneği Başkanı Sayın İlhami Başkan, Kızılay Yalova Şube Başkanı Sayın Selvet Duman, Yalova Kent Konseyi Başkanı Sayın İsmail Mutlu, Yalova Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Sayın Faruk Uysal standı ziyaret edenlerdendi.

Yeşilay Yalova Şubesi, stantta deprem sonrası bağımlılıkların arttığının gözlemlendiğini ve bu konuda nasıl önlemlerin alınması gerektiği konusunda halkı bilgilendirirken, ziyaretçilere Yeşilay’a ait olan kitap, dergi, bülten, broşür, kalem ve rozet hediye ettiler. Ayrıca depremde vefat edenlerin anısına Köz Izgara’ nın sponsorluğunda bin kişilik nohut pilav ikram ettiler.

Anma törenlerinde en yoğun standın olduğu gözlemlenen Yeşilay standına İç İşleri Bakanı Sayın Süleyman Soylu ziyaret gerçekleştirdi. Sayın Soylu ile birlikte AK Parti Gençlik Kolları Genel Başkanı ve Yalova Milletvekili Sayın Ahmet Büyükgümüş ve Yalovaİl Başkanı Sayın Muğlim Bağatar standı ziyaret etti. Şube Başkanı Sayın Ali Faik Aydın’ın annesinin rahatsızlığından dolayı kendisini temsilen eşi Sayın Merve Alem Aydın temsil ederken. Sayın Soylu’ya; Türkiye Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a da hediye edilen, ismine özel forma takdim edildi. Sayın Soylu; “bizde Yeşilaycıyız” diyerek Yeşilay’a olan desteğini dile getirdi.

Yeşilay Yalova Şubesi Personeli Kubilay Özer; “bugün bizler burada yirmi yıl öncesinden sevdiklerini acı bir olaydan dolayı toprağa bırakan keder yüklü kişiler olarak bulunuyoruz. Her yıl aynı acıyı yüreklerimizde hissediyor ve üzülüyoruz. Sayın Başkanımız Ali Faik Aydın, bugün annesinin rahatsızlığından dolayı burada olamadı lakin kendisi de;“ yıllar önce bu gece yaşadığımız asrın felaketinde birçok hem şehrimiz hayata gözlerini yumdu. Allah rahmet eylesin. Geride kalan acılı vatandaşlarımıza Mevla’m ya rdım etsin.” Mesajını da iletti. Yeşilay ailesi olarak bizler her zaman yapıcı ve onarıcı olacağız, asla kırmayacak asla ayrıştırmayacak ve asla dışlamayacağız Yalova için, Ülkemiz için ne gerekiyorsa yapmaya devam edeceğiz. Allah bir daha böyle bir acı kimseye yaşatmasın ve duam; bizler bu acılardan ders çıkartıp yolumuza devam ederiz.”Sözleri ile günü özetledi.

Bunlarada Gözat

Bir Cevap Yazın :

%d blogcu bunu beğendi: