Güncel Kültür-Sanat Yalova

Umut Merkezlerinin ‘Hediyelik Eşya Günleri’ Başladı

Yalova Belediyesi Umut Merkezi kursiyerlerinin “Hediyelik Eşya Günleri” başladı. Umut Merkezleri kurslarına katılan kadınların ürettikleri ürünleri sattıkları sergi, Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman ve Belediye Başkan Yardımcısı Halit Güleç’in de katılımıyla Yalova Sanat Galerisinde açıldı.

Kadınların el becerilerini geliştirmek, boş zamanlarını değerlendirmek ve ürettikleri ürünlerin satışını yaparak ev ekonomisine katkı sağlamak amacıyla Umut Merkezleri kurslarında oluşturdukları ürünlerin satışını yaptıkları “Hediyelik Eşya Günleri” başladı. 14 Mayısa kadar açık kalacak sergide her bütçeye uygun ürün bulunuyor. Özel tasarım takılar, sabun çiçekleri,organizasyon ürünleri ve el emeği nakış ürünleri Umut Merkezleri kursiyerlerince açılan sergide satışa sunuldu.

Başkan Vefa Salman, açılışın ardından vatandaşlara sunulan ürünleri tek tek inceleyerek kursiyerleri oluşturdukları güzel eserler için tebrik etti. Başkan Salman, “Belediyemiz ve Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü işbirliği ile Umut Merkezi kurslarında kursiyerlerimiz tarafından oluşturulan eserlerin hepsi birbirinden güzel. Yapılan çalışmaları tek tek inceledim.Öğretmenlerimizi ve kursiyerlerimizi başarılı çalışmaları için tebrik ediyorum. Tüm halkımızı da sergimizi görmeye davet ediyorum” dedi.

Bunlarada Gözat

Bir Cevap Yazın :

%d blogcu bunu beğendi: