Güncel

ULAŞIM HİZMETLERİ MODERNİZE EDİLMEYE DEVAM EDİYOR

Yalova Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü 2019 yılında faaliyetlerini arttırarak vatandaşlarımızın daha kaliteli bir yaşam standarttı yakalamasını hedefledi.

Trafik Eğitim Parkı’nda 2943 Öğrenci Eğitim Aldı

Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman tarafından hayata geçirilen ve ‘Sağlıklı Şehirler En İyi Uygulama Yarışması’, sosyal sorumluluk kategorisinde ödüle layık görülen trafik eğitim parkında eğitimler verildi.

Anaokulu ve ilköğretim okulu öğrencilerini kapsayan eğitimlerde öğrencilere trafikte yapılması gerekenler detaylı olarak anlatılıyor. Ulaşım Hizmetler Müdürlüğü personelleri,trafik polisleri ve öğretmenler eşliğinde öğrencilere, hem araçla hem de yaya olarak trafikte uyması gereken kurallar uygulamalı olarak öğretiliyor. Toplam 1 saat süren eğitimin ardından ise öğrencilere sertifikaları veriliyor. 2018-2019 Eğitim-öğretim yılında toplam 2.943 öğrenci eğitim gördü.

Çözüm Noktası Hizmete Açıldı

2019 yılında Sema Sokak ile Gazipaşa Caddesi kesişimin Çözüm Noktası hizmete açıldı.Vatandaşlar şikayet, dilek ve temennilerini açılan çözüm noktasına iletebiliyorlar. Çözüm Noktasında vatandaşlar; Seyyar satıcı şikayeti, yaya bölgesi işgal şikayeti, yaya bölgesi motorlu araç işgal şikayeti, dilenci vb. şikayetler, bisiklet kiralama ile ilgili talepler, tüm zabıta hizmetleri, park bahçe ve temizlik hizmetleri şikayetleri, belediye ile ilgili tüm konularda talep ve şikayetlerini aktarıyorlar.

Yeni Açılan Köprü Alternatif Güzergah Oluşturdu

Dere ve Adnan Menderes Mahallesi’ni birbirine bağlayacak araç köprüsünün yönlendirme çalışmaları tamamlandı. Araç köprüsü şehir içi başta olmak üzere birçok noktada trafik akışını rahatlattı. Ulaşım Müdürlüğü tarafından alternatif trafik güzergâhında gerekli işaretlemeler yapılarak taşıt ve yaya güvenliği de sağlandı.

Bursa ve İzmit yönünden gelen araçlar, Termal, Çınarcık ilçeleri ile kent merkezinin birçok noktasına daha rahat ulaşabiliyorlar. Termal, Çınarcık, Kadıköy yönlerinden gelen araçlar ise; Şehirler arası Otobüs Terminali, Sanayi, Bursa ve İzmit yönlerine erişimleri hem daha rahat hem de trafik yoğunluğu azaldığından daha kısa sürede varmak istedikleri noktaya ulaşabiliyorlar.

Bisikletli Zabıtalar Göreve Başladı

Yaya bölgesi ilan edilen alanlarda denetimler yapmak üzere Ulaşım Müdürlüğü’ne bağlı Bisikletli Ulaşım Zabıta uygulaması hizmete girdi. Yalova Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, araçlı,motorlu ve gingerlı hizmetlerinin ardından bisikletli olarak 2019 yılında hizmet vermeye başlamış oldu.

Bunlarada Gözat

Bir Cevap Yazın :

%d blogcu bunu beğendi: