Güncel

TÜTÜN MAMULLERİ VE ALKOLLÜ İÇKİ SATIŞI YAPAN İŞYERLERİNİN SÜRE UZATIM BAŞVURULARI 2 AY ÖTELENDİ

Tarım ve Orman Bakanlığı Tütün ve Alkol Dairesi Başkanlığı tütün mamülleri ve alkollü içki satan işyerlerinin süre uzatım başvuru tarihini 2 ay öteledi.

Sonu çift rakamla biten yıllarda, tütün mamülleri ve alkollü içki satma belgesi olan işyerlerinin süre uzatım işlemlerini tamamlaması gerekiyor. Bu bağlamda işyerlerinin Ocak ayı başından Mart ayı sonuna kadar süre uzatım bedelini bankaya yatırmaları ve süre uzatım işleminin yapıldığının yetkili merci tarafından belge üzerinde gösterilmesi gerekiyor.

Ancak bilindiği üzere yurt genelinde koronovirüsle mücadele kapsamında çeşitli tedbirler uygulanmakta olup;  bu çerçevede virüsü yayılmasının önlenmesi amacıyla, Tarım ve Orman Bakanlığınca belgelendirilen işyerleri dahil olmak üzere,  çoğu umuma açık işyeri kapatıldı veya faaliyetleri kısıtlandı, vatandaşların ise sosyal etkileşimlerini minimuma indirmesi tavsiye edildi.

İşyeri sahiplerinden gelen talepler ve yurt genelinde uygulanan koronavirüsle mücadele tedbirleri kapsamında, hem vatandaşların sosyal etkileşiminin azaltılması hem de alınan tedbirler nedeniyle yaşanan ekonomik güçlüklerinin hafifletilmesi amacıyla,  bahse konu işyerlerinin süre uzatım işlemleri kapsamında belge bedeli tahsil süresi 2 ay uzatılarak 31/05/2020 olarak belirlendi.

Bunlarada Gözat

Bir Cevap Yazın :

%d blogcu bunu beğendi: