Güncel Yalova Yaşam

Tut Elimi Derneği Geleneksel İftar Yemeğini Verdi

Tut Elimi Derneği geleneksel iftar yemeğini bu yıl da gerçekleştirdi. Yaklaşık 300 kişinin katıldığı iftar yemeği Yalova Uygulama Otelinde gerçekleştirildi.

 Adalet ve Kalkınma Partisi yönetim kurulu üyeleri, Yalova Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Faruk Uysal ’ın katıldığı iftar yemeğinde konuşan dernek başkanı Güldane Kılıç, ‘bu iftar yemeğini derneğimizin geleneksel hale getirdiği İftarımızın 16 ‘cısını Yalova Uygulama Otelinde ile birlikte hayırlısı ile yapıyoruz. Bu İftarımızın hem anneler günü ne denk gelmesi hem engelliler haftasına gelmesi bizim için daha önemli olduğunu belirtmek isterim, Engellilerimize ve ailelerine, sivil toplum örgütlerine iftarımıza katılan üyelerimize çok teşekkür ediyorum’ dedi.

Tut Elimi Derneği geleneksel iftar yemeğinde söz alan Faruk Uysal; Anneler gününü ve Engelli Haftası kutladı,Dünya’nın en güzel, en temiz ve en masum duygusunun şüphesiz annelik duygusu olduğunu ifade eden Yalova Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Faruk Uysal; karşılıksız sevmenin yegâne temsilcileri olan annelerimizin, sağlıklı nesiller yetiştirmenin yanı sıra gelenek değerlerimizin yaşatılması ve geleceğe aktarılmasında da aktif görev üstlendiğini söyleyerek anneler gününü kutluyorum, bu vesileyle bir kez daha “10-16 Mayıs Engelliler Haftası” Tüm birimlerimizle, engelliler için korumacı değil onlara fırsat eşitliğini tanıyan bir düşünceyle çalışmalarımızı sürdürmekteyiz dedi.İftar yemeğinin ardından engelsiz gençler güzel sesleriyle ilahileri ile geceye renk kattılar.

Bunlarada Gözat

Bir Cevap Yazın :

%d blogcu bunu beğendi: