Güncel Özel Haber

Türkiye Teyakuzda , Suriye’de Tüm Hedefler Bombalanmaya Başladı

27 Şubat günü Rusya destekli Esad Rejim güçlerinin İdlib’e olan hava saldırısından sonra teyakkuza geçen Türkiye tüm savunma birimleri ile Suriye’nin bilinen tüm hedeflerini bombalamaya başladı. İdlib’den kara haberin gelmesiyle birlikte Diyarbakır ve Konya’dan havalanan Savaş Uçakları Lazkiye dahil olmak üzere Suriye Rejimi’ne ait tüm hedefleri havadan ve karadan bombalamaya başladı.

Suriye’de ki hedeflerin vurulma anı (İHA Kamerası)

Bilindiği üzere Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Esad Rejimine Soçi mutabakatı kapsamında belirlenen bölgeye çekilmeleri amacıyla Şubat sonuna kadar süre vermişti. Dün ki İdlib saldırısı sonrası saldırıya geçen TSK Nato’ya Toplanma çağrısı yapmış buna istinaden Nato’ya bağlı ülkeler Olaganüstü olarak toplanmıştı. Avrupa’nın Türkiye’ye yeterince destek olmadığı gerekçesi ile Suriyeli Mültecilere Avrupa sınırlarını açan Türkiye abakinde Suriye Rejimine ait mevzileride yoğun bombardıman altına almaya başladı.

İletişim Başkanı Fahrettin Altun “Bu kapsamda hava ve kara ateş destek unsurlarımızla rejimin bilinen tüm hedefleri ateş altına alınmıştır, alınmaya devam etmektedir.” açıklamasını yapmıştı.

Suriyeliler Sınır Kapılarına Yöneldi

Türkiye 33 şehit haberinden sonra, Suriye’li mültecilere Avrupa’ya geçişlerinde engel olunmayacağını duyurmasından sonra bir çok Suriye’li mülteci Avrupa’ya geçmek için Edirne’ye doğru yola koyuldu. Bu hareketlilik sonrası Yunanistan sınır kapısını otobüslerle kapatırken Bulgaristan ise Türkiye’den gelen mültecileri engellemek amacıyla sınıra 1000 asker göndereceğini duyurdu.

Fotograf : Anadolu Ajansı

Çıkış Yapanlar Geri Gelemiyor

Avrupaya geçiş için Yunanistan sınır kapısına giden mülteciler Yunanistan tarafından engellenerek sınırdan içeri alınmadı. Yunanistan tarafındn araçlarla etrafı kuşatılan göçmenler gelmek istediklerinde Türkiye tarafından da engellendi.

Bunlarada Gözat

Bir Cevap Yazın :

%d blogcu bunu beğendi: