Güncel

Türk Hava Kurumu Yalova Şubesi Açıldı

2017 yılında genel merkezin aldığı karar gereği Yalova Türk Hava Kurumu Şubesi kapatılmasına karar verilmişti. Aradan geçen 2 yıl sonunda 22 Eylül 2019 tarihinde olağan genel kurul yapıldı Türk Hava Kurumu Yalova Şubenin kuruluşu resmi olarak tamamlanmış oldu.

Yalova Türk Hava Kurumu Başkanlığına; Levent Bayramlı, Yönetim Kurulu Üyeliğine; Ahmet Aşkım,Adnan Aküzüm Tarık Orhan ve Atilla Polat seçilmiştir.

Türk Hava Kurumu her şeyden önce çocuklara havacılığı sevdirmek adına maket uçak yapımı, planör,yelken kanat, radyo kumandalı uçaklar kısacası havacılık adına aklınıza ne geliyorsa hepsini bir ücret talep etmeden sizlere sunuyor.

Yalova’mızda birçok Sportif faaliyetler ve gösteriler yapmak arzusundayız

Atölyemizde öğrencilerimize maket uçak yapımı öğretmek, Eskişehir (İnönü)’ye maket uçak yarışmasına götürerek öğrencilerimizi eğlendirmek, Havacılıkla ilgili okullarımızla öğrencilerimiz ve hocalarımızla birlikte çalışmalar yapmak istiyoruz.

Havacılık sektöründe Yalova’mıza ne katkıda bulunuruz diye birçok proje ve çalışmayı hayata geçirmek, öğrencilerimize ve gençlerimizi Model Uçak, Paraşüt, Yamaç Paraşütü, Yelken kanat Planör gibi Ücretsiz olan Havacılık kurslarına teşvik etmek arzusundayız.

Amacımız bu kurumu istenilen düzeye getireceğimize inanıyoruz. Adresimiz: Süleymanbey Mah. Konak Sok. 4/22 Çam İş Hanı Yalova Merkez

Türk Hava Kurumu

Atatürk’ümüzün 1925 yılında Tayyare Cemiyeti olarak kurulan bu oluşum havacılık faaliyetlerine destek vererek büyük bir aile meydana getirdi.’’İstikbal Göklerdedir ‘’ sözü ilerleyen süreçte ne kadar haklı olduğunu bizlere göstermiş oldu Türk Halkının bağışları ve kurban derileri sayesinde bugünlere kadar gelmeyi başardı. Birçok şubeleriyle ve hatta bir Üniversitesiyle anılır olunca ne kadar yol alındığını görülmektedir. Aynı zamanda Eskişehir (İnönü), İzmir ( Selçuk), Antalya (Fethiye), Erzincan ve Malatya gibi birçok yerlerde de eğitim merkezleri açarak gençlerimizi havacılığı sevdirerek onlara bir meslek edinmelerine de yol açıyor.

Her yıl 60 binden fazla gence verdiği ücretsiz havacılık kurslarıyla gökyüzüne yeni kanatlar kazandıran Türk Hava Kurumu, devlet bütçesinden hiçbir pay almadan Türk halkının destek ve yardımlarıyla havacılık ve eğitim faaliyetlerini gerçekleştirmektedir. Söz konusu havacılık faaliyetleri ile gençlerimizin; milletini ve ülkesini seven, çevre bilinci yüksek, sosyal sorumluluk anlayışı gelişmiş, iyi vatandaşlar olarak yetişmesine katkıda bulunmaktadır.

Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin havacılık sektöründe rol modeli olan Türk Hava Kurumu tarafından verilen eğitimler; Uluslararası Sivil Havacılık Teşkilatı (ICAO) yayınları, Uluslararası Havacılık Federasyonu (FAI) kuralları, 2920 sayılı Sivil Havacılık Kanunu ve bunlara bağlı olarak çıkartılan yönetmeliklerle Müşterek Havacılık Otoritesi (JAA) tarafından çıkartılan yayınlara göre düzenlenmektedir. Türkiye’ de sportif hava sporları yurt içi rekor tescilini gerçekleştiren tek kurum olan THK amatör ve sportif havacılık kursları ve aktiviteleri ile profesyonel nitelik kazandırıcı havacılık eğitimlerini İnönü, Selçuk, Erzincan ve Karain’de bulunan, ulusal ve uluslararası kalite standartlarında hizmet veren eğitim merkezlerinde düzenlemektedir.

Sportif Havacılık Faaliyetleri 1935 yılında Planör, Paraşüt, Model Uçak Okulu ile başlamış olup, 1996 yılında, bünyesinde Yelken kanat ve Yamaç paraşüt branşları bulunan “ÇHHA Uçuş Eğitim Okul Müdürlüğü” kurularak söz konusu faaliyetlere devam etmektedir.

Bunlarada Gözat

Bir Cevap Yazın :

%d blogcu bunu beğendi: