Güncel

TOPLANAN YARDIMLAR DEPREMZEDE VATANDAŞLARIMIZA ULAŞTIRILDI

Elazığ’ın Sivrice ilçesinde meydana gelen 6.8 şiddetindeki depremin sonrasında Yalova Belediyesi tarafından başlatılan yardım kampanyasında toplanan yardımlar, Elazığ’a ulaştı.

Kısa sürede Yalovalı vatandaşların destek ve yardımlarıyla büyüyen kampanyada deprem bölgesine ulaştırılmak üzere birçok malzeme toplandı. Yalova Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü binasına gelen yardımlar sonrasında kıyafet, ayakkabı, battaniye,yorgan, erzak başta olmak üzere bebek bezi, oyuncak, halı, su ve ısıtıcılar olmak üzere çok sayıda bağış yapıldı. Yapılan bağışlar, Yalova Belediyesi tarafından depremzede vatandaşlara ulaştırıldı. İlk olarak Çölyak ve PKU’lu vatandaşlarımız için hazırlanan paketler teslim edildi.Ardından tüm malzemeler ekiplerimizin yönlendirildiği noktalara götürülerek bizzat yerine ulaştırıldı.

Depremzedelere ulaştırılan yardımlar ile ilgili konuşan Başkan Salman, “Türk ulusu olarak en zor şartlarda nasıl kenetlendiğimizi hep gösterdik. Elazığ Depremi sonrasında da bunu yine ortaya koyduk. Kaybettiğimiz yurttaşlarımıza bir kez daha Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyoruz. Rabbim bizlere bir daha böyle acılar yaşatmasın. Katkı sağlayan tüm hemşehrilerimizden Allah razı olsun” dedi.

Bunlarada Gözat

Bir Cevap Yazın :

%d blogcu bunu beğendi: