Güncel

Tatar AK Partili Vekillere Seslendi

İYİ Parti Yalova İl Başkanı Erol Tatar, ildeki Kemoterapi kliniğinde Onkoloji doktoru bulunmadığı için dahiliye doktorunun hastaları muayene ettiğine dikkat çekti. AK Partili vekillere seslenen Tatar, “Bu sorunu çözün” dedi.

Yalova Kanser Hastaları Derneği’ni ziyaret eden İYİ Parti Yalova İl Başkanı Erol Tatar ve yönetim kurulu üyeleri dernek başkanı Sibel Beyosmanoğlu tarafından karşılandı. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Beyosmanoğlu, kanser hastalarının hastanede yaşadıkları sıkıntı hakkındada bilgiler aktardı.

Burada söz alan İYİ Parti Yalova İl Başkanı Erol Tatar, AK Parti Yalova Milletvekilleri Ahmet Büyükgümüş ve Meliha Akyol’a seslendi. Tatar, “Yalova’da uzun yıllar sonra bir Kemoterapi ünitesi hizmete sokuldu. Bu ilimizdeki kanser hastalarını başka illere mahkum olmaktan kurtardı. Bu ünitenin ilimize kazandırılmasında emeği geçen herkese yürekten teşekkür ederiz. Anca karadan geçen süreçte bu ünitede doktor kalmadı. Öğrendiğimiz kadarıyla burada bir Onkoloji doktoru bulunmadığından muayeneleri dahiliye doktoru gerçekleştiriyormuş. Bu gerçekten vahim bir durum.Kanser hastalarının acilen bir Onkoloji doktoruna ihtiyacı var. Bu konuda AK Partili millet vekillerini sorunu çözmeye davet ediyorum. Kanser hastalarını daha fazla doktorsuz bırakmayın. Diğer yandan Yalova’da daha öncede gündeme getirilen Kan Merkezi konusunda da aradan geçen 3 yıla rağmen bir arpa boyu yol gidilemedi. Bir Kan Merkezi’nin artık Yalova’ya kazandırılması şarttır. Bu konuda kanser hastalarımızın her zaman yanında, onların sorunlarının çözümünün takipçisi olacağız” dedi.

Bunlarada Gözat

Bir Cevap Yazın :

%d blogcu bunu beğendi: