Güncel

Tarım ve Orman Müdürlüğü Dondurma Sezonu Öncesi Dondurma Üreticileri İle Bir Araya Geldi

İl Tarım ve Orman Müdürlüğü düzenlediği toplantıyla dondurma sezonu öncesinde il genelinde dondurma üreticisi olan esnafla bir araya geldi.

İl Müdürlüğü Gıda ve Yem Şubesi tarafından düzenlenen sektör toplantısına İl Müdürü Suat Parıldar, İl Müdür Yardımcısı Selçuk Yaman, Gıda ve Yem Şube Müdürü Ahmet Tırnakçı ve dondurma sektörü üreticileri katıldı. Yalova genelindeki dondurma üreticilerinin yoğun katılımıyla gerçekleşen toplantının açış konuşmasını yapan İl Müdürü Suat Parıldar; “Yaklaşan dondurma sezonu öncesi siz dondurma üreticilerimizi kendi evinde misafir edip, değerlendirmelerde bulunmak istedik.Neticede kurumumuz tarımla uğraşan herkesin yeri. Gıdanın, tarımın paydaşı olan siz dondurma üreticilerimizle bir araya gelmekten dolayı mutluyuz. Siz sektör üreticileri başka bir sektörün de müşterisisiniz. Sezonumuzun bol ve bereketli geçmesini temenni ediyorum” dedi.

Suat Parıldar’ın konuşmasının ardından Veteriner Hekim Hamza Okutan Türk Gıda Kodeksi Dondurma Tebliği ile Türk Gıda Kodeksi Yenilebilir Buzlu Ürünler Tebliği hakkında bilgilendirmelerde bulundu. Veteriner Hekim Gülcan Özer Karakuş ise Gıda Hijyeni Yönetmeliği hakkında üreticilerin dikkat etmesi gereken önemli bilgileri örnekleriyle açıkladı.

Yaz sezonunun başlaması ile birlikte dondurma tüketiminin artması nedeniyle;dondurmanın tekniğine uygun ve hijyenik şekilde üretilmesi, satışa sunulması, insan sağlığına zarar vermeyecek şekilde tüketilmesi, tehlikelerin kontrol altına alınması ve risklerin ortadan kaldırılması için uyulması gereken kurallar ile alınması gereken tedbirlerin gündeme alındığı toplantıda, dondurma üreticilerinin de talepleri dinlendi.

Alo 174 Gıda Şikayet Hattı ile yazılı ve sözlü ihbarları titizlikle değerlendiren İl Tarım ve Orman Müdürlüğü gıda denetim ekipleri denetimlerini sezon süresince sıklaştıracak.

Bunlarada Gözat

Bir Cevap Yazın :

%d blogcu bunu beğendi: