Güncel Siyaset Yalova

T.C. İbaresi 5 Yıl Önce Takıldı

31 Mart 2019 Yerel Seçimleri sonrasında başta Cumhuriyet Halk Partili belediyeler olmak üzere birçok belediye de tabelalara daha önce kaldırılan T.C. ibaresi eklenmeye başladı.Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, bu konuda vatandaşlardan da kendisine mesajlar atıldığını belirterek, herkesin içi rahat olsun “Biz 30 Mart 2014 seçimlerinin hemen sonrasında belediyemizin önünde bulunan tabelaya T.C. ibaresini ekledik, tabelamızda zaten yazılı” dedi.

Türkiye’nin 4 bir tarafında daha önce tabelalardan sildirilen T.C. ibaresi göreve yeni seçilen başkanlar tarafından tabelalara eklenmeye başladı. Özellikle Yalova dışında yaşayan Yalovalıların kendisine sosyal medyadan mesaj atarak Yalova Belediyesi tabelasına da T. C. ibaresinin konmasını talep ettiklerini belirten Başkan Vefa Salman açıklamalarda bulundu.

Nisan 2014’te Tabelaya Eklendi

“Yalova 2014 yılında demokrasinin başkenti oldu” diyen Başkan Salman; “Bugün İstanbul’da yaşanan senaryo 2014’te Yalova’da sahnelendi. 30 Mart’ta seçimi sandıkta kazandık, masa başında iptal ettiler. 1 Haziran’da Allah’ın izni vatandaşlarımızın desteğiyle yine bu görev bizlere nasip oldu. Çünkü vatandaşlarımız kul hakkı yenmesine razı olmadılar. Hem oylarına hem de bizlere sahip çıktılar. 30 Mart seçimleri sonrasında süreç tamamlanıp mazbatamızı aldıktan sonra yaptığımız ilk iş T.C. ibaresini tabelamıza eklemek olmuştu. Nisan 2014 yılında biz bu değişikliği yaptık. Şehir dışında yaşayan hemşehrilerimiz sosyal medyadan mesaj atarak göreve yeni seçilen belediyelerimizde olduğu gibi bizimde tabelamıza T.C.’yi eklememizi istiyorlar. Mesaj sayısı arttığı için hatırlatmak ve bilgilendirmek amacıyla açıklama yapma gereği hissettik. Biz T.C.’yi 5 yıl önce tabelalarımızı ekledik” dedi.

Bunlarada Gözat

Bir Cevap Yazın :

%d blogcu bunu beğendi: