Yalova

SÜSBİR Başkanı Dündar’dan Salman’a Ziyaret

Türkiye Süs Bitkileri Üreticileri Alt Birliği (SÜSBİR) Başkanı Ahmet Dündar ve Başkan Yardımcısı Mustafa Bilgin, Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman’ı makamında ziyaret etti.Birlik Başkanı Dündar, görüşmede belediyelerin yerli ürünleri tercih etmesinin öneminden bahsetti.

Başkan Salman’a yaptığı ziyarette konuşan Birlik Başkanı Dündar, “Ülkemizde peyzaj ve çevre düzenleme işini en çok belediyeler yapıyor. İstanbul gibi büyükşehir belediyeleri başta olmak üzere tüm belediyelerin ihtiyaçları ülkemizde üretilen süs bitkileri ile karşılanmaya hazır. Bu konuda yerli üreticiye destek olunmalı. Ancak bu durumun aksine belediyeler ihtiyaçlarını ithal yolla gidermeye çalışmaktadır” dedi.

Yalova’nın çiçekçilik sektöründe ülkemizde büyük bir pay sahibi olduğunu belirten Başkan Salman; “Yalova, süs bitkileri üreticiliğinde önemli bir yere sahip. Sektörde öncü kuruluşlar kentimizde üretim yapmakta. Yalova Belediyesi olarak sektöre katkı sağlamak ve kentimizde yapılan üretimlerin ülke geneline yayılmasını desteklemek amacıyla hafta sonu Afyon’da yapılacak olan ve tüm CHP’li belediye başkanlarının katılacağı toplantıda bu konuya bir kez daha dikkat çekecek ve belediyelerin bu yöndeki alımlarını kentimizden ve yerli üreticilerinden yapmasını teşvik edeceğiz. Böylelikle ithal alım nedeni ile yurt dışına giden sermayenin de ülkemiz için tutulmasına ön ayak olmayı hedefliyoruz” dedi.

Bunlarada Gözat

Bir Cevap Yazın :

%d blogcu bunu beğendi: