Güncel Sağlık

SÜNNET İÇİN EN İDEAL ZAMAN YARIYIL TATİLİ

Sünnet zamanı seçimi pek çok aile için kafa karıştıran çok önemli bir konudur.Ebeveynler sünnet için çocukların yaşı ve mevsim seçiminde titiz davranmaktadır. Sömestr tatili hem sağlık açısından hem de sosyal yönden sünnet için en uygun dönemlerden biridir. Özel Atakent Hastanesi Üroloji Uzmanı Doç Dr. Necmettin PENBEGÜL “ En uygun sünnet dönemi ve dikkat edilmesi gerekenler” hakkında bilgi verdi.

“Sünnet emin ellerde yapılmalı.”

Ailelerin kafasında sünnet konusunda pek çok soru işareti olduğunu anlatan Öze Atakent Hastanesi Üroloji Uzmanı Doç Dr. Necmettin PENBEGÜL , bu operasyonun ehil ellerde yapılması gereken bir işlem olduğuna dikkat çekiyor. Sünnet kişinin vücut bütünlüğünün bozulduğu cerrahi bir işlemdir ve tüm temel riskleri taşımaktadır. Bu nedenle işlem uzman kişiler tarafından steril ortamlarda yapılmalıdır. Bu konuda kesinlikle hastane ortamında sünnet yapılmasına, hijyen koşullarının sağlanmasına dikkat edilmelidir.

Peki, yarıyıl tatilinde sünnet olmak hem çocuğa hem de ebeveyne ne gibi avantajlar sağlar?

Doç Dr. Necmettin PENBEGÜL sünnet söz konusu olduğunda sömestr tatilinin hem çocuk hem de anne babalar için en uygun dönemlerden biri olduğuna dikkat çekiyor. PENBEGÜL “Bu dönemde havaların serin olmasından dolayı çocuk bunalmadan rahat bir istirahat dönemi geçirir. Yazın çocukların çok sevdikleri bisiklete binmek, havuza girmek gibi aktivitelerden kısa süre için olsa da uzak kalmaları gerekmez. Aileler yaz tatili planlarını sünnet işleminden bağımsız olarak yapabilir. Ayrıca yazın hem çocuğun arkadaşlarının hemde diğer aile dostlarının farklı noktalara dağıldığı düşünüldüğünde en önemli geleneklerimizden biri olan sünnet seremonileri için de sömestr tatili avantajlı bir zamandır.Çocuk tüm sevdikleriyle bu önemli olayı paylaşabilir. Yarıyıl tatilinde sünnet için randevunuzu şimdi ayırtın, en ideal zaman dilimini ve avantajları kaçırmayın. ” dedi.

Bunlarada Gözat

Bir Cevap Yazın :

%d blogcu bunu beğendi: