Güncel

Subaşı’nda Kadınlar Günü Etkinliği

8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle Subaşı’nda CHP Subaşı Kadın Kolları tarafından etkinlik düzenlendi. Etkinlikte son dönemde verilen şehitler nedeniyle dua edildi.

Mehmet Tunalı Sosyal Tesisleri’nde düzenlenen etkinliğe Subaşı Belediye Başkanı Turan Canbay ve eşi Semra Canbay, CHP Yalova İl Kadın Kolları Başkanı Meryem Ataç da katıldı. Etkinliğin açılış konuşmasını CHP Subaşı Kadın Kolları Başkanı Fatma Kesman yaptı. Subaşı Belediye Başkanı Turan Canbay etkinlikte yaptığı konuşmada Türkiye’nin zor bir dönemden geçtiğini dile getirdi.

Kadın hakları ve kadına şiddet konusunda da son yıllarda önemli sıkıntılar yaşandığına dikkat çeken Canbay, “Kadınlar her zaman bizlerden bir adım önde. Dünyadaki hemen herşey kadınların eseri”dedi. Canbay’ın ardından CHP İl Kadın Kolları Başkanı Meryem Ataç da bir konuşma yaparak Kadınlar Günü’nü kutladı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan etkinliğe çok sayıda kadın katıldı. Etkinlikte ilk olarak kaybettiğimiz şehitlerimiz için dua edildi. Ardından kahramanlık konulu türküler seslendirildi.

Bunlarada Gözat

Bir Cevap Yazın :

%d blogcu bunu beğendi: