Güncel

SİVRİSİNEKLERE SIKI ÖNLEM

Altınova Belediyesi Garaj Amirliği ekipleri, sivrisinek ile mücadele kapsamında ilçe genelinde ve mücavir alanlarda ilaçlama çalışması yaptı.

Altınova Belediyesi korona virüse karşı başlattığı mücadele kapsamında ilçe genelinde uyguladığı ilaçlamalara bir yenisini ilave etti. Ekipler, yaz ayının yaklaşmasıyla sivrisinekle mücadele konusunda çalışmalar başlattı.

2 ETAPTA İLAÇLANDI

Altınova Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü Garaj Amirliği, ilçe genelinde sivrisineklere yönelik ilaçlama çalışmalarına başladı. 15 gün önce ilk etap çalışmalarını yapan ekipler,geçtiğimiz gün de ikinci etap ilaçlama çalışmalarını tamamladı. Altınova Belediyesi Fen İşleri Amiri İnşaat Yüksek Mühendisi Kubilay Karaca, sivrisinekle mücadele konusunda çok ciddi çalışmalar yaptıklarını söyledi.

YAZA HAZIRLIK

Kubilay Karaca yaptığı açıklamada, “Tüm ilçe içerisinde lavrasit ilaçlama çalışmaları tamamlandı. Her 15 günde bir ilaçlamaya çıkılarak yaz ayında sivrisinek sıkıntısını ortadan kaldırılmak amaçlanıyor. İlçe dışında mücavir alanlar Havuzdere, Tokmak ve Çavuşçiftliği’nde de tüm su birikinti ve kuyulara lavrasit ilacı uygulaması gerçekleştirildi. Ayrıca sorumluluk alanımızda uçku ile mücadeleye ilaçlama aracımız ile devam edilecek”dedi.

Bunlarada Gözat

Bir Cevap Yazın :

%d blogcu bunu beğendi: