Güncel

ŞİİR YOLU VE DERE YATAĞINDA KAPSAMLI TEMİZLİK

Yalova Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü, Yalova Deresi ve Şiir Yolunda kapsamlı birtemizlik yaptı.

Mevsim ve hava koşullarından dolayı deniz ve dere suyunun çekilmesiyle suyun dibinde yeralan atıkların yüzeye çıkmasıyla Temizlik İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler bu bölgede genişçaplı bir çalışma gerçekleştirdi.

Yapılan çalışma hakkında bilgi veren Temizlik İşleri Müdürlüğü yetkilileri; “Kentimizin önemlilokasyonlarından biri olan Şiir Yolunda kapsamlı bir temizlik gerçekleştirdik. Bununla birliktemevsim ve hava koşullarından dolayı dere ve deniz suyu çekilmişti. Dipte yer alan katı atıklar,dal ve odun parçalarını da dere yatağına giren temizlik personelimiz tarafından temizlendi”dediler.

Temiz Bir Yalova İçin Duyarlı Olalım

Rutin olarak 14 mahallede çalışmalar yaptıklarını belirten Temizlik İşleri Müdürlüğü yetkilileri;“Kentimizin her noktasında çalışmalarımızı aralıksız olarak sürdürüyoruz. Ama burada en büyük görev yine hemşehrilerimize düşüyor. Doğayı, çevreyi, denizimizi hep birlikte korumalıyız. Özellikle bugün yapmış olduğumuz çalışmayla kentimizin önemli lokasyonlarından biri olan Şiir Yolu ve Dere Yatağı katı atık, plastik ve çöplerle doluydu.Vatandaşlarımızı çevre konusunda daha hassas olması gerektiğini düşünüyoruz” dediler.

Bunlarada Gözat

Bir Cevap Yazın :

%d blogcu bunu beğendi: