Güncel

ŞEHİR İÇİ TRAFİĞE BİR ALTERNATİF YOL DAHA

Yalova Belediyesi, Yalova’da şehir içi trafiği azaltmak adına çalışmalarını tüm hızla sürdürüyor. Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, Başkan Yardımcısı Hamit Kutlu ile birlikte yapımı devam eden Safran yolu ve Bursa Karayolu’nu birbirine bağlayacak yolda çalışmaları yerinde inceledi.

20 metre genişliğinde ve yaklaşık 1 kilometre uzunluğundaki yol, ağır tonajlı kamyonların geçiş güzergahı olacak. Açılan yeni yolla birlikte şehir içi trafiğine bir alternatif yol daha hizmete alınmış olacak.

Başkan Salman; “Şehir İçi Trafiğe Nefes Aldıracak Alternatifler Üretiyoruz”

“Kentimizdeki trafiği azaltmak adına çalışmalarımızı tüm hızıyla sürdürüyoruz” diyen Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman; “Şehir içi trafiği rahatlatmak adına belediye olarak alternatif yollar üretiyoruz. 20 metre genişliğinde ve yaklaşık 1 kilometre uzunluğundaki yeni yolumuzda çalışmalarımız tüm hızıyla sürüyor. Jandarma Komutanlığı önünde bulunan alandan geçecek yolun çalışmaları ekiplerimiz tarafından yapılıyor. Yol kazı ve dolgu çalışmaları tamamlandı. İstinat duvarları örülmeye başladı. Terminal önündeki yoğunluğu azaltmak adına araç yolunu kısa bir sürede hizmete açmayı planlıyoruz. Yaptığımız yol Safranyolu ile Bursa Karayolunu birbirine bağlayacak. Ağır tonajlı araçların geçiş güzergahı buradan sağlanacak. Yalova halkına şimdiden hayırlı olsun. Yalova’mız dünyanın en güzel kenti şehir içi trafiğin azalması adına alternatif yol çalışmalarımız devam edecek” şeklinde konuştu.

Bunlarada Gözat

Bir Cevap Yazın :

%d blogcu bunu beğendi: