Güncel

PAZAR ESNAFINA VE VATANDAŞLARA MASKE DAĞITILDI

Korona virüs sebebiyle kentimizde kurulan pazar yerleri il ilgili yeni bir düzenlemeye gidilmişti. Yeni düzenlemeyle pazar yeri bu hafta YABELTAŞ otopark alanına kuruldu. Genelge uyarınca pazara gelen vatandaşlara maske dağıtıldı.

Geçtiğimiz hafta İl Hıfzıssıhha Meclisi tarafından alınan kararla pazarın YABELTAŞ otopar kalanında kurulması kararlaştırılmıştı. Alınan karar ve yayınlanan genelge doğrultusunda Yalova Belediyesi Zabıta Müdürlüğüne bağlı ekipler ile Yalova Emniyet Müdürlüğü yetkilileri pazar yeri giriş ve çıkışlarında sürekli kontrollerde bulundu. Maskesi bulunmayan vatandaşlara maske dağıtılırken esnaf sürekli olarak yapılan anonslarla hijyen konusunda uyarıldı. Esnafların tezgah aralıklarının da genelge de yayınlandığı gibi 3 metre olması sağlandı.

Vali Erol ve Başkan V. Tutuk Pazarı Gezdi

İl Hıfzıssıhha Meclisi kararıyla YABELTAŞ otopark alanına kurulan pazar yerini Yalova Valisi Muammer Erol, Yalova Belediye Başkan V. Mustafa Tutuk ile birlikte gezdi. Vali Erol ve Başkan V. Tutuk esnafa kolaylıklar dileyerek, başta hijyen konularına uyulması olmak üzere maske, eldiven ve sosyal mesafeye uyulması konusunda uyarılarda bulundular.

Bunlarada Gözat

Bir Cevap Yazın :

%d blogcu bunu beğendi: