Güncel

ÖZEL MESLEKİ EĞİTİM PROJESİ

Çalışma ve İŞKUR İl Müdürlüğü İş gücü niteliklerini artırma ve istihdamın artırılması çalışmalarını yürütürken diğer taraftan istihdam noktasında dezavantajlı guruplara yönelik destekler sunmaya devam ediyor.

İŞKUR İl Müdürlüğü, Yalova Yeni Yaşam Engelliler derneği, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Yalova Ticaret ve Sanayi Odası işbirliği ile Engellinin işe yerleştirilmesi, işe ve iş yerine uyumunun sağlanması ile istihdam edilebilirliklerini artırıcı mesleki eğitime yönelik proje protokolü imzaladı.

Çalışma ve İŞKUR İl Müdürü Erhan DEDE; Özel Eğitim kapsamında bulunan kursiyerlerimizin hayat boyu öğrenmeye katılımının artırılması, üretime katılarak ve sosyal hayatla bütünleşmelerini sağlayacak mesleki eğitim programlarının önemli olduğunu, uygulanacak projenin ilimizdeki turizm potansiyeli düşünüldüğünde Bahçecilik, Hediyelik eşya tasarım, üretim ve pazarlaması gibi ön plana çıkan mesleki eğitimlerden biri olduğunu ifade etti.

Yalova Yeni Yaşam Engelliler Derneği Başkanı Lale DONDURMACI proje ile kursiyerlerimizin yeni yetiler kazanarak sosyalleşmesi açısından faydalı olacağı, ayrıca Mesleki eğitim süresince ürünlerin satışı ve pazarlanması için yerel yönetimler ve özel sektörden destek alarak, ilgili işyerlerinde istihdam edilmeleri için temaslarımız olacaktır. dedi.

Bunlarada Gözat

Bir Cevap Yazın :

%d blogcu bunu beğendi: