Güncel

Özel İnsanlar Engelleri Eğlenerek Aştı

Yalova Belediyesi tarafından düzenlenen organizasyonla özel çocuklar lunaparkta gönüllerince eğlendi. ‘Birlikte çalışıyoruz, birlikte eğleniyoruz’ isimli projede yer alan özel insanlar, Yalova Belediyesi Özel Gereksinimli Bireyler Koordinatörü Emel Çakar eşliğinde lunaparkta unutulmaz bir gün yaşadı.

Engelsiz Kafe’de hem çalışarak hem de çeşitli sosyal aktivitelere katılarak eğitimlerini sürdüren özel çocukların, gelişimi ve sosyalleştirilmesi yönünde Yalova Belediyesi tarafından yepyeni projelere imza atılıyor. Engelsiz Kafe dışında Belediye Sosyal Tesisinde de istihdam edilen özel çocuklar, günün yorgunluğunu doyasıya eğlenerek attı. Lunaparkı gezip çarpışan oto, atlıkarınca, tren ve gondola binip karaoke de hünerlerini sergileyen özel çocukların heyecanı ve mutluluğu görülmeye değerdi. Yapılan bu tür etkinliklerle özel çocuklar,çalışmalarını daha başarılı bir şekilde yürütüp sosyalleşme yönünde de öz güven depoluyorlar.

“Başkanımız Vefa Salman’ın talimatları doğrultusunda projelerimize devam ediyoruz” diyen Özel Gereksinimli Bireyler Koordinatörü Emel Çakar, “Her haftaya bir etkinlik projesiyle başladığımız bu süreçte okuma etkinlikleri, el becerileri ve geziler ile farkındalık projelerine yer veriyoruz. Yaptığımız projeler dışında günlük yarım saatlik toplantılarımızda hem günümüzü değerlendiriyor hem de işin yoğun olmadığı zamanlarda kafe içerisinde çeşitli aktiviteler yapıyoruz. Meslek kazandırmanın yanı sıra, sosyal yaşamlarına destek amaçlı başladığımız bu programlarda fırsat verildiğinde birçok işin üstesinden gelebildiklerini de göstermiş oluyoruz. Özel insanlarımıza da hayatın her alanında eşit yaşam haklarına saygı gösterilmesi konusunda yürüttüğümüz tüm projelerimizde, bugün engelleri eğlenerek aştık.‘Birlikte çalışıyoruz, birlikte eğleniyoruz’ projemiz amacına ulaştı. Yüzlerinde ki mutluluk ve heyecan görülmeye değerdi. Bu projemizde bizleri ağırlayıp destek veren Altınbaş Lunapark’ada çok teşekkür ediyorum” dedi.

Bunlarada Gözat

Bir Cevap Yazın :

%d blogcu bunu beğendi: