Güncel

Özel Çocuklardan Bir El Bin Pati Projesi

Yalova Belediyesi özel insanların yaşam kalitesini arttırmak ve topluma kazandırmak adına yaptığı çalışmalara devam ediyor. Yalova’da bu kez “Bir El, Bin Pati” projesi kapsamında kentte yaşayan özel çocuklar, sokak hayvanları için hazırlanan kulübeleri boyadılar.

Yalova Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezi’ni ziyaret eden 9 özel çocuk, kulübelerde doğayı ve sokak hayvanlarını konu alan temayı işlediler. Veteriner İşleri Müdürü Erkut Ferhatoğlu, Özel Gereksinimli Bireyler Koordinatörü Emel Çakar, Resim Öğretmenleri Özlem Kara, Seda Bayar, Yılmaz Güneş ve Onur Fatih Günday’ın direktörlüğünde boyama işlemi ve el baskısı yapımıyla devam etti.

Yalova’dan Türkiye’ye mesaj vermek için Yalova Belediyesi önünde buluşan özel çocuklar,Belediye Başkanı Vefa Salman ile birlikte boyanan kulübelere el baskısı yaptı. Projede renkli görüntüler ortaya çıktı.

Kentin Farklı Noktalarına Konulacak

Özel çocukların yaptığı birbirinden güzel kulübeler Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman’a hediye edildi. Belediyenin girişinde bulunan alanda Başkan Salman ve özel çocuklar boyanan ve boş bırakılan alana el baskısı yaptı. Özel çocukların hayatın her alanında istihdamını sağlayan Başkan Salman, özel çocuklara ayrı ayrı teşekkür etti.

Başkan Salman; “Onlar Bize Allah’ın Emaneti”

Belediye önünde açıklama yapan Başkan Vefa Salman; “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kenti Yalova’da başlattığımız “Bir El Bin Pati” projesi kapsamında özel çocuklarımızla farkındalık oluşturmak adına güzel bir çalışma yaptık. Onlarla birlikte farkındalık oluşturmak adına bir çok projeyi hayata geçirdik. Bugün sokakta yaşayan can dostlarımız için yeni bir uygulama yaptık.Yalova’dan Türkiye’ye vermek istediğimiz mesaj sokak hayvanlarına olan duyarlılığı arttırmak.Bu uygulamamız ile sokakta yaşayan canlarımızın hem korunaklı barınaklarda yaşamalarını sağladık hem de özel çocuklarımızla birlikte farklı bir aktivite gerçekleştirdik. Projemizi kent merkezinden başlattık ve 14 mahallemizde çoğaltarak devam ettireceğiz. Resim öğretmenlerimizin şekillendirdiği ve özel çocuklarımızın boyadığı kulübelere biz de el baskısı ile destek verdik. Yalova’dan örnek bir projeye ve farkındalık oluşturacak yeni bir çalışmaya imza attığımızı düşünüyorum. Başta Emel hocamız nezdinde emeği geçenleri kutluyorum.Çalışmalarımız kış aylarında da devam edecek” dedi.

Bunlarada Gözat

Bir Cevap Yazın :

%d blogcu bunu beğendi: