GüncelSağlık

ÖZEL ATAKENT HASTANESİNDE HAYATA TUTUNDU

Özel Atakent Hastanesi acil servisine yaşam fonksiyonlarını kaybetmiş olarak getirilen E.S. uzun süren ve başarı ile sonuçlanan kalp masajı ile tekrar hayata döndürüldü.

Özel Atakent Hastanesi Nöbetçi Acil Hekimi Nihat Çimen kalp masajıyla hayata geridönen hasta ile ilgili şu açıklamalarda bulundu . ‘’ Nabız, solunum, kalp atımı olmayan tümyaşam fonksiyonları durmuş olarak Dilate Kardiyomiyopati tanısıyla hastanemiz acilservisine getirilen 8.5 yaşındaki hastamız E.S. ye ben ve anestezi teknikeri olan GeceMüdürümüz Seyfi Büyükkaya tarafından uzun süre kalp masajı (CPR) uygulayarak hayatageri dönmesini sağladık. Çocuk doktorlarımız Hasan Tahsin Şahin ve Onur Balcı acil olarakhastanemize intikal edip, geri döndürülen hastamızın gerekli tetkik ve tedavilerini yaparak,kendisini çocuk yoğun bakım ünitesi bulunan bir merkeze sevk edilene kadar hastanemizdekierişkin yoğun bakıma yönlendirdiler. Hastamız E. S. anestezi doktorumuz ve aynı zamandaBashekim Yardımcımız olan Özcan Özmen tarafından erişkin yoğun bakıma kabul edilerekvital bulguları stabil olacak şekilde takip edildi. Dış merkez çocuk yoğun bakımda geçen 1 aysonrasında bugün E. S. ve ailesi kendisini hayata geri döndüren hekimlerimize teşekküretmek üzere , hastanemize gelerek bizi ziyaret ettiler.’’ dedi.

Küçük E.S. nin ailesi Özel Atakent Hastanesi’ ne teşekkür ziyaretinde yaptıkları açıklamada ”Oğlumuz Özel Atakent Hastanesi Nöbetçi Acil Hekimi Nihat Çimen, anestezi teknikeri olan Gece Müdürü Seyfi Büyükkaya ve o gece acil serviste görevli tüm personelin tecrübesi ve azimleriyle yeniden hayata döndü. Sonrasında Çocuk Doktorları Hasan Tahsin Şahin, Onur Balcı ve Başhekim Yardımcısı Özcan Özmen beyin başarılı tedavileriyle takip edildi. Çok mutluyuz, emeği geçen herkese minnet ve teşekkürlerimi sunuyorum.’’ dedi.

Daha Fazla Göster

Bir Cevap Yazın :

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
%d blogcu bunu beğendi: